רשות המסים: אות הוקרה ליחידת הבודקים במכס אשדוד

יחידת הבודקים, אשר זכתה באות על התייעלות וצמצום הבירוקרטיה, הצליחה לשפר את תהליך השחרור של כלי רכב לרשות הפלסטינית מהליך שארך כ-90 יום להליך שאורך שלושה ימי עבודה בלבד


13:01 ,01.04.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

יחידת הבודקים במכס אשדוד ופקיד שומה למפעלים גדולים (פשמ״ג) זכו בשבוע שעבר באות הוקרה ליחדות מצטיינות בהתייעלות ובצמצום הבירוקרטיה. האותות ניתנו להם במהלך טקס ההוקרה השנתי על הישגים מיוחדים בשירות המדינה, שנערך ע״י נציבות שירות המדינה במוזיאון ארצות המקרא בירושלים. ערן יעקב, מנהל רשות המסים אמר לאחר קבלת האותות כי הרשות שמה לה למטרה לתת שירות יעיל, איכותי והוגן וקבלת האותות מבטאת את העשייה לעמידה בחזון ובמטרות הרשות ומגלמת הליכי התייעלות וצמצום בירוקרטיה והעמדת הלקוח במרכז.     

 

השיפור, אליו חתרה יחידת הבודקים, גייס מעורבים רבים שמהווים חלק משרשרת האספקה והוא כלל הקצאת שטחי אחסנה מוגדרים, איתור כלי הרכב ע״י מערכת GPS, הסדרת הודעה אלקטרונית מסוכן האנייה, הקמת מערכת ממוחשבת לניהול תורים, הכשרת בודקים ביטחוניים כמכונאים וכן הוספת עמדות פענוח ושילוב מערכת הערכת סיכונים, כל אלו הביאו לקיצור המשמעותי בזמן השחרור ולחסכון כספי ניכר

 

יחידת הבודקים בבית מכס אשדוד זכתה באות ההוקרה על שיפור תהליך השחרור של כלי רכב לרשות הפלסטינית. טרם השיפור, תהליך השחרור נמשך כ-90 יום וכעת הוא התקצר משמעותית ועומד על 3 ימי עבודה בלבד ותורם לחסכון כספי ניכר. בית מכס אשדוד, בראשות רפי גבאי, מופקד על מרבית פעילות הסחר הימית המבוצעת בנמל אשדוד, בין השאר מטפל ביבוא סחורות לרשות הפלסטינית. במרוצת השנים, בשל גידול בהיקף יבוא כלי רכב, הצבתם באופן אקראי בנמל וללא תיעוד, התעורר קושי לבצע את הבדיקה הביטחונית הנדרשת לשחרור והתהליך ארך כ-3 חודשים. השיפור, אליו חתרה יחידת הבודקים, גייס מעורבים רבים שמהווים חלק משרשרת האספקה והוא כלל הקצאת שטחי אחסנה מוגדרים, איתור כלי הרכב ע״י מערכת GPS, הסדרת הודעה אלקטרונית מסוכן האנייה, הקמת מערכת ממוחשבת לניהול תורים, הכשרת בודקים ביטחוניים כמכונאים וכן הוספת עמדות פענוח ושילוב מערכת הערכת סיכונים, כל אלו הביאו לקיצור המשמעותי בזמן השחרור ולחסכון כספי ניכר.  

 

יחידת פקיד שומה למפעלים גדולים (פשמ״ג), המנוהלת ע״י אבי בכר, מופקדת על ענייני המס של ארגונים וחברות גדולים במשק. במסגרת מיפוי לתהליכי דיווח של קופות הגמל ומסלולי ההשקעה התברר כי אין אחידות בין משרדי השומה, חלק מהקופות דיווחו על ניכויי העמיתים עם ניכויי החברה, לעיתים ליקויים בחברה המנהלת הובילו לניכוי לא מוצדק של מסים, יתרה מזאת בשל השינויים התכופים של מסלולים בקופות נוצר עיכוב בעת משיכת הכספים. בשל זאת, יזם פשמ״ג שינויים מערכתיים שהובילו לאיתור מהיר של כספי העמיתים, תוך ייעול העבודה המשרדית, נקבע נוהל אחיד לפתיחת תיק ניכויים לקופות גמל, נוצרה סינרגיה בין מחלקות ברשות יחד עם רשות שוק ההון, התאחדות חברות הביטוח ואיגוד בתי ההשקעות, כזו המאפשרת לעמית לנהל את כספו בקרנות השונות ביעילות. מהלך זה, לצד החיסכון בשעות העבודה הביא גם לחסכון בכספי ציבור.