רשות המסים: ארבעה חשודים עוכבו לחקירה לאחר פענוח פרשיית מרמה והברחת תרופות חובקת עולם

מהראיות עולה כי החשודים הקימו ותפעלו מערך מתוחכם שבאמצעותו הבריחו תרופות מסוגים שונים ומכרו אותם לרוכשים בארה"ב. חוקרי רשות המסים תפסו רכבי יוקרה, חשבונות בנק ורכוש


11:59 ,04.07.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

חוקרי יחידת החקירות של מע"מ ירושלים וחוקרי יחידת 'יהלום' ברשות המסים, בסיוע שוטרים ובלשים מימ"ר ירושלים וביחד עם יחידת הכלבנים של המכס, עיכבו היום לחקירה ארבעה חשודים תושבי מרכז הארץ, שהיו מעורבים על פי החשד במיזם עברייני חובק עולם שהניב להם הכנסות של עשרות מיליוני שקלים במשך מספר שנים. צוות פרקליטים מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה מלווה את צוותי החוקרים של רשות המסים מאז תחילת החקירה.

 

מהראיות שאספו חוקרי רשות המסים עולה כי החשודים הקימו ותפעלו מערך מתוחכם שבאמצעותו הבריחו תרופות מסוגים שונים, לרבות תרופות המחייבות מרשם רופא, מיצרנים מפוקפקים במזרח הרחוק לידיהם של עשרות אלפי רוכשים בארצות הברית. הראיות שנאספו עד כה מלמדות כי רוכשי התרופות, שחלקם היו נעדרי ביטוח רפואי, שילמו עבור התרופות בכרטיסי אשראי דרך אתרי אינטרנט שהחשודים הפעילו או באמצעות מוקדי מכירות טלפוניים בישראל ובסלובקיה בהם העסיקו החשודים עובדים רבים. חברות סלובקיות עמן נקשרו החשודים סילקו את התשלומים, כאשר סכומי העתק שנסלקו הועברו לחברות ולחשבונות בנק ברחבי העולם הנמצאים בשליטת החשודים. החשודים רכשו בהון שצברו נכסים שונים בישראל ובחו"ל - לרבות נדל"ן מניב בארה"ב.

 

חוקרי הרשות פנו באמצעות פרקליטות המדינה לגופי אכיפה שונים במספר מדינות בחו"ל בבקשות לסיוע ולהמצאת מסמכים. צוות חוקרים בליווי פרקליטים מהמחלקה הכלכלית אף קיימו הליכים של 'חיקור דין' בארה"ב ובסלובקיה, שבהם גבו החוקרים גרסאות ממעורבים מקומיים ונאספו ראיות חשובות בסיוען של יחידות משטרה זרות. היות והטובין שהוברחו היו תרופות, צוותי החוקרים נעזרו באנשי המחלקה למאבק בפשיעה פרמצבטית באגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות העוסקים בלחימה בתופעת זיוף תרופות והברחתן.

 

תמונת החשדות המתבהרת היא כי החשודים ביצעו עבירות שעניינן קבלת דבר במרמה, הברחת תרופות, עבירות לפי פקודת הרוקחים, עבירות של העלמת מסים בסכומים שמגיעים לעשרות מיליוני שקלים, וכן עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

 

החוקרים תפסו היום, על פי צווים של בית משפט, רכבי יוקרה, חשבונות בנק ורכוש נוסף מידי החשודים בסך כולל של כתשעה מיליון שקל שבדעתם לבקש לחלט.