רשות המסים מנעה הברחת כ-4 טון טבק

באחד המקרים היבואן הצהיר על יבוא חלקי חילוף לרכב והסתיר 2.4 טון טבק. במקרה השני היבואן מעזה הצהיר על יבוא כלי בית והסליק 1.5 טון טבק. המס בגין הטבק שהוברח – כ-1.85 מיליון שקל


12:05 ,21.06.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

רשות המסים מנעה בשני מקרים שונים הברחת כ-4 טון טבק שהמס בגינו כ-1.85 מיליון שקל. במקרה הראשון, לפי החשד היבואן הצהיר על יבוא חלקי חילוף לרכב והסליק ביניהם 2.4 טון טבק בשווי מס של 1.3 מיליון שקל. במקרה השני, יבואן פלסטיני מעזה הצהיר על יבוא כלי בית והסליק ביניהם 1.5 טון טבק בשווי מס של 550 אלף שקל.   

 

היבואן, אדי גבי, בעליה של חברת אדי (א.ג) יבוא וסחר, נעצר בחשד להברחת 2.4 טון טבק. על פי בקשת המעצר, שהוגשה לבית משפט השלום בראשון לציון, מחלקת חקירות מכס ומע"מ ת"א בשיתוף יחידת בקרת יבוא ויצוא במכס חיפה מנהלות חקירה בחשד להברחת טבק תוך הגשת מסמכי יבוא כוזבים במטרה להתחמק מתשלום מס. בשבוע שעבר הוגשו למכס מסמכי שחרור ע"ש החברה של גבי, לפיהם הוצהר כי מדובר ביבוא מנועים משומשים לרכב, אך בבדיקה פיזית שנערכה במכולה על ידי בודקי המכס, התגלו 2.4 טון טבק אשר לא הוצהר עליו והוסלק בתוך חלקי החילוף.   

 

בית משפט השלום בראשון לציון, כב' השופט ארז נוריאלי, הורה על שחרור החשוד בתנאים מגבילים בהם ערבויות כספיות, צו עיכוב יציאה מהארץ ותנאים נוספים.

 

במקרה השני, עובדי המכס במעבר הגבול בניצנה סיכלו הברחה של 1.5 טון טבק לנרגילה ("מעסל"). במהלך שיקוף משאית שיועדה ליבואן פלסטיני מעזה, ושהוצהר לגביה כי מכילה כלי בית, זיהו בודקי המכס סחורה נוספת מעבר לכלי הבית. בבדיקה פיזית שנערכה למשאית נתפס 1.5 טון טבק לנרגילה שערך המסים עליה הוא כ-550 אלף שקל.