רשות המסים משיקה את יחידת "יהלום" למלחמה בפשע המאורגן

שר האוצר, יובל שטייניץ חשף את יחידת המודיעין והחקירות המיוחדת של רשות המסים בטקס חגיגי במעמד בכירים מהאוצר, רשות המסים והמשטרה. היחידה החדשה תתמקד במיגור פעילותן של משפחות הפשע


00:00 ,15.06.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ, השיק אתמול בטקס חגיגי את יחידת "יהלום"- היחידה הארצית לחקירות ומאבק בפשיעה וחנך את משרדיה, הטקס נערך במעמד סגן שר האוצר יצחק כהן, מנהל רשות המסים בישראל, יהודה נסרדישי, מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, סמנכ"ל לחקירות ומודיעין, אבי ארדיטי, חברי הנהלת רשות המסים וראשי זרועות האכיפה.

מרשות המסים נמסר כי, יחידת "יהלום" הינה יחידה ייחודית בחטיבת החקירות ברשות המסים שתתמקד בפעילות מודיעינית וחקירתית בתחום עבירות המס המבוצעות בזיקה לפעילות של פשיעה חמורה ובמסגרת פעילותם של ארגוני הפשיעה. תחת ניהולו של אהרון עוז, תתמחה היחידה במיפוי תופעות פשיעה בעלי אוריינטציה פיסקלית, מיפוי ארגוני פשיעה על התשתית הכלכלית שלהם, תוך הרחבת מעגל משלמי המסים בקרב אוכלוסיות שלהם הכנסות בלתי חוקיות לרבות מתן סיוע לזיהוי ואיתור רכוש שבשליטת אותם גורמים עבריינים לשם חילוטו.

עוד נמסר כי, לצורך הקמת היחידה, שעל הקמתה החליט לפני למעלה משנה שר האוצר, גייסה הרשות לאחר תהליך מיון קפדני עשרות עובדים בעלי אוריינטציה כלכלית-משפטית שהוכשרו בקורס מיוחד כמפקחים-חוקרים. היחידה תפעל תוך שיתוף פעולה מלא עם גורמי האכיפה האחרים, בכלל זה: משטרת ישראל, הרשות לאיסור הלבנת הון וגופי אכיפה נוספים ותתמקד בטיפול בתיקי פשיעה מאורגנת, כפי שיוגדרו על ידי צוות התוויית המדיניות המשותף לרשויות האכיפה.

שטייניץ ברך על כניסת היחידה לפעילות מבצעית מלאה ממשכנה החדש וציין את חשיבות התפקיד המרכזי שממלאת הרשות במאמץ המשולב של רשויות האכיפה לפגיעה בתשתית הכלכלית של ארגוני הפשיעה. "משרד האוצר מצטרף היום לחוד החנית של המאבק בפשע המאורגן. חודש לאחר שנכנסתי לתפקידי, הוריתי על הקמת היחידה הזו, וזאת לאחר שדנו באפשרות הזו במשך שלושים שנה. אנו חייבים לדרוך במגף גדול על צינור החמצן של הפשיעה המאורגנת על מנת להבטיח את חירות אזרחי המדינה ולמגר את הפשע".

נסרדישי הדגיש כי, "פעילות היחידה החדשה מצטרפת לעשייה המשותפת הקיימת יחד עם משטרת ישראל ורשויות אכיפה נוספות במסגרת המאבק הכללי בפשיעה. היתרון הטמון ביכולות המקצועיות של עובדי הרשות יתרום למאמץ למוטט את ארגוני הפשיעה על ידי פגיעה ביכולות הכלכליות שלהם למימון הפעילות הבלתי חוקית".

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו: "בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה בלחימה בפשיעה ובייחוד בחמורה ובמאורגנת, כאשר השגשוג הכלכלי של החברה הישראלית והגלובליזציה העולמית יצרו (הם היוו) כר נוח לגורמים פליליים מסוג חדש, כך שהמושג פשיעה כלכלית, הוא הגדרה רחבה לגורם הפוגע באושיות הדמוקרטיה. הקמת היחידה מהוה מהלך חשוב בשילוב האסטרטגי והאופרטיבי של רשויות האכיפה, יחידת עילית שאני תולה בה תקווה לחיזוק ביטחונו של האזרח בישראל".