שיקוף במכס אשדוד גילה: סיגריות במסווה של אטריות

מנהל חברת מזון חשוד בהברחת סיגריות במטרה להתחמק מתשלום מסים בסך של 2.5 מיליון שקלים. המכס: שיטת ההסלקה המתוחכמת מעידה על המאמץ הרב שהשקיעו המבריחים בניסיונם להטעות את רשויות המכס


13:57 ,27.06.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

מיכאל יוסף, מנהלה בפועל של חברת פטרול מזון בע״מ, נעצר בחשד להברחת סיגריות והגשת הצהרה כוזבת במטרה להשתמט מתשלום מס. בית משפט השלום בראשון לציון נעתר לבקשת יחידת חקירות מכס ומע״מ ת״א ומרכז, והורה על שחרורו בתנאים מגבילים.

 

על פי בקשת המעצר, יוסף הגיש רשימון לשחרור טובין ע״ש החברה, בו הצהיר כי המשלוח מכיל אריזות של אטריות להכנה מהירה. במהלך בידוק ושיקוף של המכולות במכס אשדוד, התגלו כ-12,500 פאקטים של סיגריות שהוסלקו בתוך אריזות קרטון שבהם, כאמור, היו ארוזים גם אטריות להכנה מהירה.

 

עוד צויין בבקשת המעצר כי מדובר בהברחה אשר ערך המסים הנגרע ממנה עומד על כ-2.5 מיליון שקל. שיטת ההסלקה המתוחכמת מעידה על המאמץ הרב שהשקיעו המבריחים בניסיונם להטעות את רשויות המכס.

 

שופטת בית משפט השלום בראשון לציון, זהר דיבון סגל, קבעה לחשוד בין השאר ערבות עצמית בסך 50,000 שקל, ערבויות צד ג׳ בסך כולל של 50,000 שקל וצו עיכוב יציאה מן הארץ ל-180 ימים.