שלושה בכירים באלבר שוחררו ממעצר בערבות

על פי החשד, בחקירה שמנוהלת במחלקת חקירות מכס ומע"מ בחיפה, בשיתוף מכס מרכז, ייבאה אלבר כ-1,500 רכבים, בעלות נאמדת של 150 מיליון שקל, והתחמקה מתשלומי מס יבוא בהיקף של 25 מיליון שקל


12:33 ,20.07.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

שופטת בית משפט השלום בחיפה איילה הוך קיבלה את בקשת רשות המסים והורתה על שחרורם בערבות, תוך קביעת תנאים מגבילים, של יו"ר דירקטוריון חברת אלבר אלי אלעזרא,  מנכ"ל החברה אורן אלעזרא וסמנכ"לית הכספים של החברה אירית פרנקו.

 

השלושה הובאו הבוקר לבית המשפט במסגרת חקירה שמנוהלת במחלקת החקירות מכס ומע"מ חיפה, בשיתוף עם בית מכס מרכז, כנגד חברת אלבר ניהול ציי רכב בחשד לביצוע עבירות מסוג פשע על פקודת המכס, פקודת הייבוא והייצוא, חוק מס קנייה וחוק איסור הלבנת הון.

 

בהתאם לבקשות המעצר שהוגשו לבית המשפט, חברת אלבר החלה בחודש אפריל 2014 בביצוע היבוא מקביל של רכבים מארצות הברית מתוצרת הונדה, טויוטה ולקסוס. על פי החשד, החברה רכשה את הרכבים מדילרים שונים בארצות הברית ולא מסוכן מורשה. על מנת לעקוף עובדה זו, החברה הציגה לרשויות בישראל מסמכים כוזבים ו/או מזויפים של חברה אמריקאית העוסקת במסחר בכלי רכב והעומדת בקריטריונים הנדרשים לצורך קבלת היתר ייבוא מקביל, כשבפועל חברה זו לא ביצעה, לפי החשד, כל פעילות עסקית מול החברה. לפי החשד, יובאו על ידי חברת אלבר בדרך זו כ-1,500 רכבים, שיבואם נאמד בכ-150 מיליון שקל.

 

בנוסף, על פי החשד, החברה ביצעה הנמכות בערך הרכבים שיובאו ובכך התחמקה מתשלום מסי יבוא בהיקף של כ-25 מיליון שקל.

 

אתמול (א') ביצעו חוקרי הרשות חיפושים במשרדי החברה, במסגרתם נתפסו מסמכים רבים וחומרי מחשב המחזקים את החשדות כנגד החברה והמעורבים. בתום החיפוש, עוכבו לחקירה בכירים בחברה, ובהם שלושת החשודים שהובאו היום לבית המשפט.

 

במחלקת החקירות מכס ומע"מ חיפה התנהלה חקירה סמויה בעניין היבוא המקביל שמבצעת חברת אלבר לישראל. ביום חמישי, ה-16 ביוני, הפכה החקירה לגלויה עם מעצרם של שני מעורבים, ובהם בכיר לשעבר בחברה.

 

לאור ריבוי המעורבים שטרם נחקרו ומחשש לשיבוש הליכי החקירה, ביקשה הרשות מבית המשפט להטיל איסור פרסום על כולל על הפרשה, החקירה והמעורבים בה. אמש, עם התפתחות החקירה, ולאחר חקירת מעורבים ועדים רבים, פחת החשש לשיבוש הליכי חקירה. מאחר ומדובר בחברה ציבורית הנסחרת בבורסה ומכאן החשיבות של פרסומה של החקירה לציבור, פנתה הרשות לבית המשפט בבקשה להתיר את הפרסום, שאישר את בקשתה.