שר האוצר חתם על הצו המטיל מס קנייה על סיגריות אלקטרוניות

הצו קובע כי על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות יוטל מס קנייה של 270% מהמחיר הסיטוני ועל סיגריות חד פעמיות יוטל מס קנייה של 360% מהמחיר הסיטוני


07:41 ,22.11.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

שר האוצר, אביגדור ליברמן, חתם אתמול בערב על הצו המטיל מס קנייה על נוזל לסיגריות אלקטרוניות וסיגריות אלקטרוניות שאינן ניתנות למילוי חוזר (חד פעמיות), המקביל בשיעורו למס המוטל על מוצרי טבק אחרים. הצו הוא תולדה של מהלך מתואם בין רשות המסים למשרד הבריאות ומטרתו לצמצם את הצריכה של סיגריות אלקטרוניות המעלות את הסיכון למחלות לב ומחלות נשימה. הצו ייכנס לתוקפו בחצות.

 

הצו קובע כי על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות יוטל מס קנייה של 270% מהמחיר הסיטוני השכיח בתוספת 11.39 שקלים חדשים למ״ל אשר בכל מקרה לא יפחת מ-21.81 שקלים חדשים למ״ל. על סיגריות חד פעמיות יוטל מס קנייה של 360% מהמחיר הסיטוני השכיח אשר בכל מקרה לא יפחת מ-32.72 שקלים חדשים למ״ל. הצו מחריג גם סיגריות אלקטרוניות ונוזל למילוין מהפטור ממס קניה על יבוא אישי (עד 75 דולר).

 

בנוסף, נקבעו הגבלות על כמות הסיגריות האלקטרוניות והנוזל שניתן להביא לארץ מחו״ל ללא תשלום מס קנייה. כמויות אלה מקבילות לכמויות הסיגריות הרגילות אותן ניתן להכניס לישראל ללא תשלום מס. מי ששהו בחו״ל פחות מ-5 ימים יוכלו להכניס עד 4 מ״ל נוזל ולא יותר מ-2 סיגריות חד פעמיות. מי ששהו יותר מ-5 ימים בחו״ל, יוכלו להכניס עד 10 מ״ל נוזל ולא יותר מ-5 סיגריות חד פעמיות. הגבלות אלו ייכנסו לתוקף תוך חודשיים מיום חתימת הצו.

 

כמו כן, במסגרת הצו נקבע כי יוטל מס קניה על המלאים המצויים בידי סיטונאים, בגובה של שקל אחד חדש למ״ל נוזל ו-6 שקלים חדשים לסיגריה חד פעמית. מס זה יחול אך ורק על מלאי ששווי המס המשולם עליהם גבוה מ-10,000 שקלים.

 

מהלך זה בא בהמשך למהלכים קודמים, שהשוו את המיסוי על טבק לחימום וטבק לגלגול למיסוי  המוטל על סיגריות ״רגילות״ ומשקף את השאיפה למיסוי אחיד על כלל מוצרי הטבק.