שר האוצר חתם על צו חדש המטיל מס על סיגריות אלקטרוניות

הצו שנחתם היום קובע כי על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות יוטל מס קנייה של 182% מהמחיר הסיטוני השכיח, בתוספת 5.51 שקל למ״ל, אך לא פחות מ-10.56 שקל למ״ל. הצו פורסם אתמול בערב ברשומות והינו בתוקף ומחליף את הצו שתוקפו פג אתמול


10:40 ,16.06.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

שר האוצר חתם אתמול על צו חדש המטיל מס קנייה על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות וסיגריות אלקטרוניות שאינן ניתנות למילוי חוזר (חד פעמיות).

 

הצו פורסם אתמול בערב ברשומות והינו בתוקף ומחליף את הצו שתוקפו פג אתמול, לאחר שלא קיבל את אישור מליאת הכנסת.

 

הצו שנחתם היום קובע כי על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות יוטל מס קנייה של 182% מהמחיר הסיטוני השכיח, בתוספת 5.51 שקל למ״ל, אך לא פחות מ-10.56 שקל למ״ל. זאת, לעומת מס של 243% מהמחיר הסיטוני השכיח, בתוספת 7.34 שקל, אך לא פחות מ-14.08 שקל בצו הקודם. הפחתת המס על נוזל למילוי נועדה להפחית את התמריץ לדיווחים כוזבים והתפתחות של ״שוק שחור״ בענף זה.

 

על סיגריות אלקטרוניות חד פעמיות יוטל מס של 270% מהמחיר הסיטוני השכיח, בתוספת 8.16 שקל למ״ל, אך לא פחות 15.64 שקל כפי שהוטל בצו הקודם.

 

הטלת המס היא מהלך מתואם בין רשות המסים למשרד הבריאות, שמטרתו לצמצם את הצריכה של סיגריות אלקטרוניות המעלות את הסיכון למחלות לב ומחלות נשימה. המהלך בא בהמשך למהלכים שהשוו את המיסוי על טבק לחימום וטבק לגלגול למס המוטל על סיגריות ״רגילות״ ומשקף את השאיפה למיסוי אחיד על כלל מוצרי העישון.