100 אלף שקל על 110 אלף דולר

עיצומים כספיים כבדים הוטלו על שני תושבי הפזורה הבדואית, שנתפסו במכס אילת בדרכם לירדן, כשבמשענת היד של מכוניתם נמצאו מוסלקים דולרים


12:53 ,25.11.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

עיצום כספי בסך 100 אלף שקל הוטל אתמול (ב') על כל אחד משני צעירים, תושבי הפזורה הבדואית באזור באר שבע, שנתפסו בתחילת החודש על ידי עובדי היחידה המיוחדת של מכס אילת במעבר הגבול עם ירדן באילת, כשברשותם כ-110 אלף דולר, עליהם לא דיווחו כנדרש לפי חוק איסור הלבנת הון.

 

השניים עוררו את חשדם של עובדי המכס, שביקשו מהם לצאת מן הרכב והחלו בחיפוש ידני בו. בפירוק משענת היד שבין כסאות הנהג והנוסע, גילו החוקרים והבודקים מזומן בשווי של כ-400 אלף שקל בשטרות דולר אמריקאי.

 

השניים נלקחו לחקירה, במהלכה טענו כי מחצית הכסף שייכת לכל אחד מהם, וכי הם יצאו לירדן על מנת לרכוש יחד נדל"ן; את הטמנת הכסף הסבירו בכך שחששו מגניבתו.

 

בשלב זה עירבו החוקרים גם את עובדי יחידת מע"מ באר שבע ואת שוטרי יחידת מגן של משטרת ישראל, שמצאו כי לשניים עבר פלילי, וכן כי לשניהם, בני 19 ו-25, כלל אין תיקי עוסק במע"מ. בסיום הבדיקה הופיעו השניים בפני ועדת עיצום כספי, שהחליטה על הטלת העיצום על כל אחד מהם, בהתאם לנסיבות המקרה.

 

יצוין כי חובת הדיווח חלה על כל אדם הנכנס לישראל, או יוצא ממנה, כשעמו סכומי כסף (מזומנים, בין במטבע ישראלי ובין במטבע זר, המחאות בנקאיות והמחאות נוסעים) העולים על 100 אלף שקל. הענישה על הפרת חובה זה יכול להיות מינהלית, כפי שקרה במקרה זו, או פלילית.