אושר שיפוי למעסיקי המילואימניקים בגין הפרשות סוציאליות

שר האוצר החליט לשפות את המעסיקים בגין ההפרשות הסוציאליות בשיעור של 20%. תיקון זה יחול על כלל המעסיקים של משרתי המילואים ששירתו מה-7 באוקטובר ועד סוף שנת 2024


10:45 ,03.04.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

בהתאם להסכם שנחתם בין שר האוצר לבין נשיאות המגזר העסקי בהובלת דובי אמיתי, הועברה כעת לאישור ועדת העבודה והרווחה החלטת שר האוצר על שיפוי מעסיקי המילואימניקים בגין ההפרשות הסוציאליות שלהם לעובדים שבשירות מילואים.

 

באופן אבסורדי, עד כה הביטוח הלאומי החזיר למעסיקים רק את עלות השכר ברוטו של עובדיהם שנקראו לשירות מילואים והמעסיקים נשאו על גבם את עלות ההפרשות הסוציאליות לפנסיה וכדו' בסכומים גדולים.

 

כחלק מהרצון לסייע למילואימניקים ולתמרץ מעסיקים להמשיך ולהעסיק אותם החליט שר האוצר לשפות את המעסיקים בגין ההפרשות הסוציאליות בשיעור של 20%. תיקון זה יחול על כלל המעסיקים של משרתי המילואים ששירתו מה-7 באוקטובר ועד סוף שנת 2024, ועלותו כחלק מתכנית מעטפת המילואימניקים עומדת על כ- 2.5 מיליארד ש"ח, שתוקצבו במסגרת החלטת ממשלה 1295.

 

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳: ״אמרנו שהמילואימניקים לפני הכל ואנחנו ממשיכים לפעול למענם ולמען המעסיקים הגיבורים שלהם שהם שותפים מלאים למאמץ המלחמתי הלאומי עד הניצחון. כפי שהתחייבתי שיפוי מעסיקי מילואימניקים יוצא לדרך. מדינת ישראל מוקירה את משרתי המילואים ודואגת באופן משמעותי למי שמעסיק אותם. אני מודה לידידי דובי אמיתי ולנשיאות המגזר העסקי על שיתוף הפעולה לאורך כל הדרך ולשר העבודה על השותפות בתיקון התקנות״.