האוצר גייס 250 מיליון יורו מקרן ממשלתית אסיאתית

אגף החשב הכללי גייס 250 מיליון יורו לשלוש שנים בהנפקה פרטית למשקיע אסטרטגי אסייתי. החשב הכללי, רוני חזקיהו: ״הריבית האפסית בהנפקה מבטאת את הביקוש הגובר של המשקיעים הגדולים בעולם לחוב הישראלי״


12:07 ,23.07.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

אגף החשב הכללי במשרד האוצר ביצע הנפקה פרטית לקרן ממשלתית אסיאתית בהיקף של 250 מיליון אירו לטווח של שלוש שנים. ההנפקה בוצעה בריבית קבועה באירו של 0.05%, עלות גיוס נמוכה משמעותית מעלות הגיוס במטבע זה בהנפקות ציבוריות של המדינה. 

 

החשב הכללי, רוני חזקיהו: ״הריבית האפסית בהנפקה מבטאת את הביקוש הגובר של המשקיעים הגדולים בעולם לחוב הישראלי ואת הגישה המיטבית של מדינת ישראל לשווקי ההון הבינלאומיים״. 

 

ההנפקה מבוצעת לאחר מהלך שיווקי רחב באסיה שביצע לאחרונה החשב הכללי כחלק מתוכנית העבודה האסטרטגית לגיוס והרחבת בסיס המשקיעים של המדינה, ומעידה על אמון המשקיעים האסיאתיים בכלכלת ישראל. החתם בהנפקה היה ברקליס קפיטל שמכהן כעושה שוק ראשי באג״ח ממשלתיות. 

 

הגישה של מדינת ישראל לשווקי ההון הבינלאומיים באה לידי ביטוי בהודעה של חברת דירוג האשראי מודי׳ס מיום שישי האחרון בה העלתה את תחזית הדירוג של המדינה ל'חיובית'. כמו כן, צוינה לטובה מדיניות ניהול החוב והגמישות המימונית של מדינת ישראל הנתמכת בשוק מקומי עמוק ומפותח. מדיניות זו תרמה לשיפור עקבי במדדי החוב הממשלתי, ויש בה כדי להביא לקיטון בנטל החוב.