הכנסת אישרה את הפחתת מס החברות ב-1.5%

החל מ-1 בינואר יעמוד מס החברות על 25%. ההצעה במטרה לחזק את צמיחת התעשייה הישראלית והגברת התחרותיות של המשק למול שווקים בעולם


09:43 ,05.01.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

על פי הצעת שר האוצר משה כחלון ולאחר אישורה של ועדת הכספים של הכנסת, אישרה אתמול המליאה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להפחתת שיעור מס החברות ב-1.5%, מ-26.5% ל-25%. התיקון לחוק צפוי להתפרסם ברשומות בימים הקרובים ותחילתו היא מה-1 בינואר 2016. 

 

הפחתת מס החברות באה במטרה לפעול לחיזוק ועידוד צמיחת התעשייה הישראלית, הגברת תחרותיות ואטרקטיביות של המשק הישראלי אל מול השווקים בעולם, ומתן תמריצים להשקעה בייצור המקומי.

 

הצעת החוק מובאת כחלק ממדיניות הממשלה לעידוד הצמיחה במשק, והתאפשרה לנוכח העודף בגביית המסים מתחילת שנת 2015 אל מול התחזית. צעד זה הינו צעד משלים להפחתת שיעור מס ערך מוסף ל-17% שנכנסה לתוקף ב-1 באוקטובר 2015.

 

כחלון: "אני מברך על אישור החוק במליאת הכנסת. לתפישתי, הפחתת נטל המס, רפורמות מבניות וטיפוח השקעות הם הסוסים שסוחבים את עגלת הצמיחה של המשק. לאור עודפי גביית המסים שהצטברו במהלך שנת 2015, החלטנו על צעדים להפחתת נטל המס. צעדים אלו יניעו את גלגלי הצמיחה ויגבירו את כושר התחרות של החברות הישראליות. עודפי הגבייה שהצטברו שייכים לאזרחים ולכן החלטנו להחזיר להם אותם".