המדען הראשי בתלת ממד

ועדה במשרד המדען הראשי במשרד הכלכלה אישרה המשך התארגנות של מאגר עתיד, המאגד הדפסות תלת ממדי של מבני תעופה


12:20 ,19.04.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

ועדת מגנ"ט, בראשות המדען הראשי במשרד הכלכלה אבי חסון, נתנה אור ירוק להמשך התארגנות לנושא חדש נוסף -  עתיד - המאגד מבני תעופה מודפסים בתלת ממד מטיטניום. העתיד עשוי להתחיל לפעול כמאגד מגנ"ט במחצית השנייה של 2015.

 

משמעות אישור להמשך התארגנות הוא מתן אור ירוק למאגד להמשיך להתארגן, למלא בתכנים את הצהרותיו, לתת להן תוקף ולהכין תוכניות עבודה כלליות לשלוש שנים ותוכנית עבודה מפורטת לשנה הראשונה.

 

מאגד עתיד בהובלת חברת סאייקלון מקבוצת אלביט מערכות, יעסוק בפיתוח טכנולוגיות גנריות שיהוו תשתית תכן וייצור להדפסת תלת מימד של מבנים אופטימאליים לתעשיית התעופה הישראלית. המאגד לא יעסוק בפיתוח המדפסות, אלא יתמקד בניצול מדפסות קיימות לתכנון ולייצור מבנים תעופתיים מורכבים.

 

החדשנות הטכנולוגית בפעילות המאגד, היא היכולת לתכנן ולייצר מבנים תעופתיים מסובכים גיאומטרית, הניתנים לייצור אך ורק בהדפסה.

 

חסון: "נושא הדפסת תלת ממד עושה את צעדיו הראשונים בתהליכי הייצור. זהו תחום מרתק ויש לצפות כי ישפיע באופן מהותי על  תהליכים ומוצרים בעתיד. חשוב כי ישראל תיכנס לתחום ההדפסה בתלת ממד. מאתגר לעשות זאת תחילה דווקא ברכיבים שצריכים לעמוד בתקני איכות וחוזק מחמירים, כנדרש בשוק התעופה".

 

מנהל מגנ"ט אילן פלד הוסיף שמאגד שלישי זה משלים למעשה את תוכנית המאגדים לשנת 2015, שתכלול 12 מאגדים פעילים בהיקף תקציב פעילות כולל של כ-200 מיליון שקל.