המשרד להגנת הסביבה: היועץ המשפטי לממשלה ניקה את מנכ״ל המשרד מחשד לניגוד עניינים

על פי הודעת היועץ המשפטי דנציגר לא היה נוגע בניגוד עניינים בסוגיית מכל האמוניה. ישראל דנציגר: ״כפי שידעתי כל הזמן - פעלתי ללא רבב, אמשיך בעשייה למען תושבי המדינה״. השר אלקין: לאורך כל הדרך האמנתי במנכ"ל משרדי


10:20 ,13.12.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

היועץ המשפטי לממשלה הודיע למשרד להגנת הסביבה, כי בעקבות עמדת אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה ולפיה טיפולו של מנכ"ל המשרד, מר ישראל דנציגר, בסוגיית מכל האמוניה, לא היה נגוע בניגוד עניינים ואין מניעה שישוב לטפל בנושא. מובן, כי בנסיבות אלו אף לא נמצא חשד לפלילים בהקשר זה.

 

בחוות דעתו של עו"ד דני חורין מייעוץ וחקיקה (ציבורי-מינהלי) במשרד המשפטים, שנכתבה על דעת היועץ המשפטי לממשלה, הובהר כי אין עוד מניעה לכך שמר דנציגר ישוב לטפל בעניינים הנוגעים לסוגיית מכל האמוניה וכי"ל, וכי במקביל, יתוקן הסדר ניגוד העניינים עליו הוא חתום.

 

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר: "היום נקבע את מה שידעתי כל הזמן: לא הייתי נגוע בניגוד עניינים ופעלתי ללא רבב. אני רוצה להודות ליועץ המשפטי לממשלה וצוותו על בדיקתם. באתי לשרת ציבור ביושר ובניקיון כפיים, ולרגע לא הפסקתי לעשות זאת גם כשהוטחו בי האשמות שונות. בשנתיים וחצי האחרונות זכיתי להוביל את המשרד להגנת הסביבה לעשייה ולהישגים המצילים מאות חיים בכל שנה ומצילים אלפים מחולי וכן מצמצמים פערים ועוני, ועל כך אני אסיר תודה.

 

"נקטנו בשורה של צעדים אסטרטגיים משמעותיים כמו סגירת מכל האמוניה; הורדת השימוש בפחם; החלטה על סגירת תחנות הפחמיות בחדרה; התייעלות אנרגטית ושדרוג תשתיות פסולת ברשויות שידן אינה משגת; שיקום שכונות יעיל ובריא; מיגור מפגע המפחמות; הנעת תחבורה שאינה מזהמת; אוטובוסים ומכוניות חשמליות; הגברת הפיקוח והאכיפה ועוד. בכוונתי להמשיך ולהוביל ולהנהיג בעשייה ציבורית למען תושבי מדינת ישראל. אני רוצה בהזדמנות זו לשוב ולשבח את עובדי המשרד על עבודתם המקצועית, היסודית וחסרת הפניות בכלל ובנושא האמוניה בפרט, וכן להודות לשר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין, על תמיכתו ובטחונו ביושרי ובכך שפעלתי ללא רבב".