מש׳ התחבורה: העברות תקציב לטובת הפעילות השוטפת

ועדת הכספים אישרה את בקשת משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לתקצוב הפעילות השוטפת ותגבור הפעילות למאמץ המלחמתי. מנכ״ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן: גם רספ״ן נאלצת לתגבר את פעילותה כפועל יוצא מהלחימה


13:05 ,15.11.2023 מאת: מערכת פורט2פורט

ועדת הכספים של הכנסת בראשות ח״כ משה גפני, אישרה היום (רביעי) את בקשת שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב שהוגשה באמצעות מנכ"ל משרדה משה בן זקן, להעברת עודפי כספים משנת התקציב הקודמת לשנה הנוכחית ותקציבים שוטפים שנועדו למאמץ המלחמתי, לצורך מימון הפעילות השוטפת של המשרד.

 

מדובר בין השאר בהוצאות שוטפות של המשרד כתוצאה מהמלחמה ובהן הקמת חדר מצב במשרד שמתכלל את כלל הפעילות של הגופים הקשורים למשרד, הקמה ותפעול של עמדות רישוי במלונות לצורך מתן שירות למפונים ושירותי בדיקות רפואיות לתגי נכה ורכב כבד. זאת, בנוסף למימון הפעולות השוטפות של המשרד, בהן הדפסת רישיונות נהיגה ורכב, תחזוקה והגנה על מערכות המשרד מפני מתקפות סייבר. 

 

מנכ״ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן אמר בדיון כי הבקשה הוגשה לאור הנחיית שרת התחבורה תא״ל (מיל׳) מירי רגב כאשר תכליתה התקציבית היא שימור הרצף התפקודי ופעילות להמשך המאמץ המלחמתי. מנכ״ל משרד התחבורה אמר כי התקציב נדרש בין היתר בעקבות איומים קונקרטיים שנוצרו מהמצב הבטחוני. בן זקן ציין כי גם רספ״ן נאלצת לתגבר את פעילותה כפועל יוצא מהלחימה.