על רקע המשבר בדואר: ההסתדרות הכריזה על סכסוך בשירות המדינה

יו"ר ההסתדרות: "עובדי דואר ישראל אינם שקופים. לא ניתן כי אלף חמש מאות עובדים נוספים ילכו הביתה רק על מנת לקבל במקומם עובדים ארעיים. אם נותנים לדבר יד, המשמעות היא לתת יד לתופעת עובדי הקבלן, להרחבת העוני - לתת יד למדיניות של הרחבת פערים חברתיים בישראל"


10:10 ,03.09.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

ההסתדרות הכריזה אתמול (ג') על סכסוך עבודה בשירות המדינה, המוסד לביטוח לאומי ובשירות התעסוקה. זאת על רקע המשבר בדואר ישראל עקב דרישת האוצר לפטר כ-1,500 עובדים נוספים, מעבר לצמצום של כ 1000 עובדים שהוסכם עליו ובניגוד להבנות שהושגו מוקדם יותר בין הצדדים.

 

נדגיש כי הוויכוח כעת הוא אותו ויכוח ציני על גב העובדים השקופים. בנוסף לקיצוץ, רוצים לזרוק עוד אלף חמש מאות עובדים, אלף חמש מאות משפחות, רק כדי לקלוט במקומם עובדים ארעיים או עובדי קבלן.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הודיע אמש על כוונתו להכריז על הסכסוך בעת שנאם בוועידה הכלכלית הלאומית 2014 של כלכליסט. "אני לא אתן לעובדי דואר ישראל להיות עובדים שקופים", אמר ניסנקורן.

 

כאמור, ההסתדרות מלינה על התנהלות, המוגדרת על ידה כ"חד צדדית", של המדינה בכל הנוגע לרפורמות ושינויים מבניים וזאת, עפ"י דובר ההסתדרות, "תוך התעלמות מוחלטת מהעובדים, כרסום במעמדם ופגיעה בעבודה המאורגנת". בהסתדרות, הוסיף הדובר, מוחים נגד מדיניות "הדלת המסתובבת" של המדינה אשר נשענת על ניצול עובדים ומנציחה תבניות העסקה פוגעניות.

 

עילה נוספת לסכסוך נעוצה בהתעלמות המדינה מדרישות ההסתדרות להסדיר את מעמדם ואופן העסקתם של עובדי שירות המדינה, בכל המקרים בהם העובדים מועסקים שלא במסגרת ההסכמים הקיבוציים אלא באמצעים שונים, בכללם קבלנים, קרנות מחקר, מיקור חוץ ועוד.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר הערב: "עובדי דואר ישראל אינם שקופים לא ניתן כי אלף חמש מאות עובדים ילכו הביתה רק על מנת לקבל במקומם עובדים ארעיים. אם נותנים לדבר יד, המשמעות היא לתת יד לתופעת עובדי הקבלן, להרחבת העוני  - לתת יד למדיניות של הרחבת פערים חברתיים בישראל ".