רואה החשבון משה אשר החליף את דורון ארבלי כמנהל רשות המסים

אשר ציין בין יעדיו את הגברת האכיפה והמאבק בהון השחור והפשיעה החמורה, דיווחי וגביית מס אמת, צמצום הבירוקרטיה והגברת השוויון בנטל בקרב האזרחים


00:00 ,13.03.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

רואה החשבון והעו"ד משה אשר החליף את דורון ארבלי כמנהל רשות המסים. הטקס התקיים אתמול (ג') במשרד האוצר.

שר האוצר היוצא ד"ר יובל שטייניץ הדגיש את חשיבותה של רשות המסים למשק: "הרשות הינה צינור החמצן של המדינה והכלכלה הישראלית. משימתה העיקרית הינה גביית מסים ויחד עם זאת, יש לה שני תפקידים נוספים – הקטנת פערים באמצעות מיסוי ועידוד הצמיחה והפעילות במשק".

בהתייחסו לארבלי אמר שטייניץ כי בתקופה הקצרה בה כיהן כמנהל הרשות, הוא התגלה לא רק כמנכ"ל מצליח, אלא גם כמנהיג טבעי, שסחף אחריו את העובדים והביא לשינוי בתפיסה העצמית של עובדי הרשות וביחס של הציבור אליה.

בהתייחסו לאשר אמר שטייניץ כי מדובר באדם מוכשר, בר סמכא בתחום המסים, שהשנה בה כיהן כמשנה למנהל הביאה אותו לתפקיד מנוסה ובשל יותר, וכך יוכל להזניק את הרשות קדימה.

ארבלי,ציין כי עם כניסתו לתפקיד ולמול האתגרים שניצבו בפני הרשות, קבעה הרשות ארבעה יסודות, שיהוו בסיס איתן לשנים ארוכות: יעילות אכיפת גביית המסים, מתן שרות יעיל והוגן, העצמת ההון האנושי והטמעת המחויבות והערך החברתי שבתשלום מס אמת. העשייה בכל התחומים האלה אכן הוכיחה את עצמה ותרמה להירתמותם של העובדים למאבק בהעלמות מס ובהון השחור ולעמידה ביעד הגבייה שנקבע לרשות.

ארבלי: "היה לי הכבוד לעמוד בראש המערכת שיש בה עובדים נפלאים ומקצועיים, בעלי מוטיבציה. אני מקווה שבעשייה שלי תרמתי, ולו במקצת, להמשך הצלחת הרשות, לחיזוק העובדים ולחיזוק תדמית הרשות".

אשר הציג את עיקרי יעדיו כמנהל הרשות, בין השאר, הוא אמר שבכוונתו להגביר את האכיפה והמאבק בהון השחור והפשיעה החמורה, על מנת להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

הוא הוסיף, שבכוונתו להתמודד עם יצירתיות מוגזמת מצד מייצגים, שפרשנותם היצירתית מביאה לתוצאות מס קיצוניות, שלא אליהן כיוון המחוקק, בעלות תקציבית של מיליארדי שקלים, ויוצרת תחושה של חוסר צדק ושוויון בקרב יתר משלמי המסים. עוד אמר, כי בכוונתו לספק שירות טוב יותר לאזרחים, בין השאר, באמצעות בניית ממשקים אינטרנטיים, צמצום הבירוקרטיה, הגברת השקיפות ותודעת השרות, טיפוח העובדים, דאגה למעמדם, הגברת גאוותם במקום העבודה והתחושה שהרשות היא בית עבורם וכן הגברת תחושת השליחות הציבורית בעבודה.