בכיר הודי ביקר בבורסה ליהלומים

ראש מדינת גוג׳ראט בהודו בביקור בבורסה ליהלומים: ״בביקור הראשון שלי בחו״ל בחרתי בישראל כדי ללמוד מישראל ומהמנהיגות החזקה של ממשלת ישראל״. יורם דבש: הקשר עם קהילת היהלומנים ההודית הוא אמיץ וייחודי ובן 40 שנה״


14:14 ,04.07.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

ראש ממשלת מדינת גוג׳אראט בהודו, ויג׳אי רופאני, ערך בתחילת השבוע ביקור רשמי בבורסה הישראלית ליהלומים ברמת גן. לדברי רופאני: ״זה הביקור הראשון שלי בחו״ל ובחרתי בישראל כדי ללמוד מישראל ומהמנהיגות החזקה של ממשלת ישראל. אנו בטוחים שהידידות בין המדינות יכולה להגיע רחוק. תעשיית היהלומים מהווה חלק מרכזי מהיחסים בין ישראל והודו, לכוח האדם המיומן וההצלחה של הענף יש חלק מרכזי ביחסים בין המדינות״. 

 

רופאני התקבל בבורסה על ידי נשיא בורסת היהלומים הישראלית, יורם דבש, יחד עם נשיא התאחדות תעשייני היהלומים, מר קובי קורן, יו״ר מכון היהלומים, מר בועז מולדבסקי, מ״מ הנשיא, מר חזי בלום וחברי הנהלה נוספים. 

 

במסגרת הביקור העלה יורם דבש, ראש הבורסה הישראלית, בפני רופאני את בעיית המס על סחורות מלוטשות הנכנסות להודו, מס העומד כיום על 6% ומקשה מאוד על יהלומנים הודים הרוכשים יהלומים מלוטשים בארץ ולחילופין גם על היהלומנים הישראלים המבקשים לקיים סחר עם עמיתיהם ההודים.

 

דבש אמר לרופאני כי בהתאם להסכמי סחר חופשי הקיימים בעולם, אין סיבה שמס מסוג זה ימשיך להתקיים. עוד ציין דבש, כי בשיחות שהוא קיים עם בכירים בבורסה ההודית עלה כי האינטרסים להורדת המס משותפים הן להודים והן לישראלים. רופאני הבטיח שיתערב בנושא ויתמוך בו מתוך ראיית החשיבות הרבה והשפעתו על התעשיות. 

 

נשיא הבורסה ליהלומים יורם דבש אמר בעת ביקור המשלחת ההודית: ״הקשר בין קהילת היהלומנים ההודית לזו הישראלית, הוא אמיץ וייחודי, קשר עסקי, חברי וקהילתי, הקיים כבר 40 שנה ומביא לענף צמיחה ושגשוג. לטעמי, הקשר הוסיף להתחזק בעקבות ביקור משלחת רה״מ להודו בינואר האחרון, בה לקחתי חלק״.