דוד קסטל: להקים בורסה נוספת בצפון הארץ

זאת בעקבות המלצות הצוות של יו"ר הרשות לניירות ערך, מנהל רשות המסים והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה. קסטל לשרי האוצר, המשפטים והכלכלה: בורסה בצפון תהווה מוקד כלכלי חיוני לצפון הארץ


11:42 ,29.11.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות ההמלצות על הקמת בורסה נוספת, שנועדה להנגיש מימון לעסקים קטנים ובינוניים, קורא נשיא לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, דוד קסטל, להקים בורסה זו בצפון הארץ.

 

בעקבות המלצות הצוות של יו"ר הרשות לניירות ערך, מנהל רשות המסים והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, שהמליץ על הקמת הבורסה המשנית, שנועדה להנגיש מימון לעסקים קטנים ובינוניים, קרא נשיא לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, דוד קסטל, להקים בורסה זו בצפון הארץ.

 

דוד קסטל פנה לשרי האוצר, המשפטים והכלכלה ואמר כי הקמת הצוות והמלצותיו הינן צעד חשוב וחיוני ביותר לעידוד העסקים וליצירת תעסוקה, והוא מבקש לקדם צעד לאומי נוסף בהקמתה של בורסה נוספת: להקים בורסה זו בצפון הארץ.

 

בפנייתו לשרים כחלון, שקד ואלי כהן מציין קסטל כי לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון פועלת להקמתה של בורסה צפונית כבר תקופה ממושכת. בורסה בצפון תהווה מוקד כלכלי חיוני לצפון הארץ. לנוכח מצבה של הבורסה בתל אביב, וההשקעות הממשלתיות של 15 מיליארד ש"ח המתוכננות בצפון, יש לבורסה צפונית היתכנות להצלחה ולהנעת המגזר העסקי בצפון, בעיקר לבורסה שתתמקד בעסקים קטנים ובינוניים מחד, ובחברות היי-טק ומיזמים טכנולוגיים חדשניים מאידך. הקמת בורסה נוספת בצפון הארץ היא מנוף כלכלי היכול להאיץ את כלכלת הצפון ולבלום הליכים הרסניים של בריחת אוכלוסייה חזקה למרכז הארץ.

 

נשיא לשכת המסחר חיפה והצפון קרא לשרים לתת רוח גבית לתוכנית הבורסה הצפונית, ולקדם מתן תמריצים והטבות מס להשקעות ומיסוי מופחת על רווחי הון, שיעודדו משקיעים להקים בורסה צפונית. "הורדת המיסוי על רווחי הון למשקיעים תנתב השקעות בבורסה, כפי שראינו את השפעת המיסוי המופחת על הכנסות משכר דירה על נהירת משקיעים להשקעות״.