ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בכל ענף התעשייה ובקרב המעסיקים בדרום

הרקע: איום על פרנסתם של כ-2,000 עובדים ובני משפחותיהם בעקבות סגירת הפעילות בחיפה כימיקלים. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "תרחיש בלהות ומכה קשה לפריפריה"


12:55 ,28.03.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

על רקע האיום הממשי לפיטוריהם של אלפי עובדים במפעלי חיפה כימיקלים, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הכריז אתמול על סכסוך עבודה בענף התעשייה בישראל ובקרב המעסיקים בדרום.

 

במרכז הסכסוך שהוכרז לפני זמן קצר, ההסתדרות מלינה על הפגיעה החמורה שעלולה להיגרם לעובדים כתוצאה מסגירת הפעילות במפעלים. בהסתדרות מציינים כי הוצאה לפועל של מהלך זה, תותיר עובדים רבים, חלקם ותיקים ביותר ובאזורים מוכי אבטלה, ללא אלטרנטיבה וללא פתרונות תעסוקה חלופיים. עוד צוין בין עילות הסכסוך כי לסגירת המפעלים עתידות להיות השלכות לא רק על העובדים הישירים של המפעלים הנסגרים, אלא גם על עובדים נוספים בתעשייה.

 

סכסוך העבודה כולל, כאמור, את כלל המעסיקים במגזר הפרטי, החברים בהתאחדות התעשיינים, ולצדם את כל מקומות העבודה בדרום, המשתייכים למגזר הציבורי, בהם: רשות החברות הממשלתיות והגופים הכפופים לה במרחבי הדרום, מרכז השלטון המקומי והרשויות המקומיות בדרום, המועצות האזוריות, משרדי הממשלה, הרשויות הממשלתיות, המכונים וכל יחידות הסמך במרחבי הדרום.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, אמר היום כי: "הכוונה לסגירת הפעילות במפעלים, מאיימת על פרנסתם ועל גדיעת מטה לחמם של כ-2,000 עובדים ובני משפחותיהם, לפני חג הפסח, כבר בימים הקרובים. חשוב להבין כי המפעל במישור רותם משמש כעוגן כלכלי למאות עובדים באזור הדרום שעלולים להישאר ליד שוקת שבורה. אנו מדברים על תרחיש בלהות ומכה קשה לפריפריה. אני קורא לכל הצדדים לשנס מותניים ולהתכנס לשם מציאת פתרון אמיתי שימנע את אובדן מקומות העבודה".