היערכות להקמת מרכז לאודר לתעסוקה בגליל

דוד קסטל, נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון: חשוב לסייע למגזר העסקים והשירותים. הציע שת״פ בשירותי השמה, בפיתוח מנהיגות העתיד בעסקים ובעריכת השתלמויות וירידי תעסוקה גם לעסקים קטנים ובינוניים


14:28 ,20.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

״אנחנו מברכים על כל פעילות שתקדם פיתוח תעסוקה איכותית בצפון הארץ. כניסת מרכז לאודר לתעסוקה לפעילות בצפון היא צעד חשוב לתגבור התעסוקה וליכולת שלנו למנוע בריחה של אוכלוסייה חזקה לצפון הארץ״. כך אמר נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, דוד קסטל, בעקבות פגישה עם ענבר בזק, המרכזת עבור קרן לאודר תהליך מקדים להקמת מרכז לאודר לתעסוקה בגליל. מרכז דומה פועל כבר בדרום ועתה נבדקים הצרכים בתחום העסקת עובדים כדי להתאים את פעילות המרכז שיקום לצרכים אלה. מדובר במרכז שיקום ללא מטרות רווח, בחסות של קרן רון לאודר ו-JFN.

 

בפגישה ציין נשיא לשכת המסחר כי לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון תשמח לשתף פעולה עם המרכז, שכן היא ארגון מעסיקים, המאגד חברים בתחומי המסחר, התעשייה והשירותים העסקיים, ומחויב לאינטרסים העסקיים של צפון הארץ.

 

דוד קסטל ציין כי רוב הסיוע הכלכלי מנותב כיום להעלאת מספר המועסקים בתעשייה. הדבר חשוב וחיוני, אך חשוב לזכור כי מגזר העסקים והשירותים מעסיק קרוב ל-70% מהעובדים (שאינם עובדי ציבור) במשק והוא המייצר את רוב מקומות העבודה החדשים. לפיכך חשוב למצוא ערוצי סיוע גם למגזר זה לצורך יצירת מקומות עבודה חדשים. בין השאר הציע שיתוף פעולה בשירותי השמה, בפיתוח מנהיגות העתיד בעסקים ובעריכת השתלמויות וירידי תעסוקה גם לעסקים קטנים ובינוניים. העסקים הקטנים והבינוניים מהווים 98.5% מהעסקים בישראל. לעסקים הקטנים והבינוניים  פוטנציאל תעסוקה גדול, שיכול לפתור את בעייתם של מובטלים רבים ולהגדיל את ההשתתפות בשוק העבודה במגזרים כמו נשים והמגזר הלא יהודי.

 

בדיון הדגיש דוד קסטל את הצורך לדאוג לתעסוקה הולמת בחברה הערבית ואת הצורך הדחוף בהכשרת עובדים הן לצרכים מידיים, שבהם המחסור בעובדים כבר גורם נזק למפעלים - כמו עובדים בענפי המתכת או נהגי רכב כבד, וגם בהכשרה שתינתן כבר עכשיו להתאמת עובדים לשינויים המתהווים בסביבה הטכנולוגית והעסקית.