הרשתות הקמעונאיות בישראל מנהלות סחר באמצעות האינטרנט בהיקף של 8 מיליארד ש"ח

מנכ"ל חברת סגמנט: במהלך 2006 צפוי היקף הסחר לצמוח ב-50%. 80% מהרשתות הקמעונאיות המובילות בישראל מנהלות את פעילות הסחר שלהן באמצעות מערכות מבוססות Web


00:00 ,09.04.2006 מאת: מערכת פורט2פורט

מנכ"ל חברת סגמנט: במהלך 2006 צפוי היקף הסחר לצמוח ב-50%. 80% מהרשתות הקמעונאיות המובילות בישראל מנהלות את פעילות הסחר שלהן באמצעות מערכות מבוססות Web
 
"שוק ה-B2B במדינת ישראל נמצא בצמיחה אדירה בתקופה האחרונה, ו-80% מהרשתות הקמעונאיות המובילות בישראל מנהלות את פעילות הסחר שלהן באמצעות מערכות מבוססות Web", כך אומר סתיו שחם, מנכ"ל חברת סגמנט טכנולוגיות מידע החברה המובילה בישראל בפתרונות טכנולוגיים לשוק הקמעונאות והמסחר. לדברי שחם, במהלך 2005 ניהלו הרשתות הקמעונאיות פעילות סחר באינטרנט בהיקף של יותר מ- 8 מיליארד ש"ח, והשנה צפוי לחול גידול חד בשיעור של 50% בפעילות זו.
 
הסחר בין עסקים באינטרנט הופך להיות מועדף על מקבלי ההחלטות בארגון וזאת לא רק בשל היעילות והמהירות האופייניים לפעילות באינטרנט, אלא גם משום שיש נכונות רבה יותר מצד מקבלי ההחלטות בארגון לשתף ספקים וגורמים נוספים בנתונים ובידע. יש כיום נכונות רבה יותר לאפשר לשותפי הסחר לגשת אל נתוני המסחר של הרשת הקמעונאית וזאת במטרה לייעל את כל תהליך הסחר ואת ניהול שרשרת האספקה. נוסף על כך, לעומת ימי הבועה, הטכנולוגיה הקיימת כיום עברה תהליך של התבגרות, המחירים ירדו משמעותית ופותחו פלטפורמות נוחות יותר לניהול הסחר באינטרנט.
 
לדברי שחם, בעקבות הפתיחות והשיתוף בידע, רשתות רבות אשר החלו להשתמש במערכות אינטרנטיות לביצוע פעילות הסחר רשמו גידול משמעותי במכירות לצרכן הסופי והגדילו את הרווח השנתי שלהן בהיקף של עשרות אחוזים. "אני מעריך שבשנה שנתיים הקרובות מרבית הגופים המסחריים הפועלים במדינת ישראל יעדיפו את ערוץ האינטרנט לביצוע הפעילות המסחרית העיקרית שלהם".