התאחדות התעשיינים הצטרפה לארגון BIAC

התאחדות התעשיינים שימשה משקיפה בארגון BIAC בחמש השנים האחרונות בוועדה לענייני מס בישראל. שרגא ברוש: כחברת ה-OECD, ישראל תעבוד יחד עם הכלכלות המתקדמות בעולם


00:00 ,30.06.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

התאחדות התעשיינים שימשה משקיפה בארגון BIAC בחמש השנים האחרונות בוועדה לענייני מס בישראל. שרגא ברוש: כחברת ה-OECD, ישראל תעבוד יחד עם הכלכלות המתקדמות בעולם
 
נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, אמר בכנס בנושא כלכלת אסטוניה שהתקיים בהשתתפות נציגי חברות מאסטוניה ונציגי חברות ישראליות בעקבות חתימת הסכם הצטרפותה של ישראל ל-OECD כי "הצטרפות ישראל לארגון ה-OECD, דווקא בזמן המשבר הנוכחי באירופה, מוכיחה כי לישראל מקום בארגון, זאת לאור היציבות שהפגין המשק הישראלי והחוסן היחסי בהשוואה לחברות OECD אחרות. צירוף ישראל ל-OECD מתרחש בזמן ששיתוף הפעולה ברמה הבינלאומית הופך לחשוב מתמיד".
 
ברוש הוסיף כי "חברות בארגון ה-OECD תסייע לישראל לעשות קפיצת מדרגה איכותית במונחים של מדיניות ציבורית ומודרניזציה של המדינה. כחברת ה-OECD, ישראל תעבוד יחד עם הכלכלות המתקדמות בעולם בחיפוש פתרונות לאתגרים הכלכליים, החברתיים, סביבתיים, ואחרים".
 
יצוין, כי התאחדות התעשיינים ולשכת התיאום של הארגונים הכלכליים היו שותפות לבחינת משמעויות ההצטרפות על המגזר העסקי בישראל בפרט וכלכלת ישראל בכלל תוך שהן מעורבות בנושאי סביבה, מנהל ציבורי, סטטיסטיקה, אתיקה, ממשל תאגידי, צרכנות, מיסוי, סחר בינ"ל ועוד. תהליך ההצטרפות ל-OECD כלל בדק בית בכל משרדי הממשלה באשר לתוכניות עבודה, נהלים, שקיפות והליכי קבלת החלטות.
 
כמו כן, התאחדות התעשיינים משקיפה בארגון BIAC (ארגון המייעץ ל-OECD), בוועדה לענייני מס בישראל של –BIAC ובעקבות הצטרפותה של ישראל לארגון OECD היא תהפוך לחברה מלאה בארגון BIAC.
 
מהתאחדות התעשיינים נמסר כי הצטרפות ישראל ל-OECD תדגיש את התיישרות ישראל לכללי המס הבינלאומיים ותעמיד כלים חדשים למניעת כפל מס ופתרון מחלוקות. בנוסף, תגביל גם את משלם המסים לקודים מסוימים של התנהגות במסגרת העקרונות המחייבים של ה-OECD.