התייקרות מחירי חומרי הגלם לתעשיית הפלסטיקה תגרום לעליה חריגה במחירי מוצרי הפלסטיקה בארץ

צבי ימיני, יו"ר צ.א.ג: בימים הקרובים צפויה עליה חריגה במחירי המוצרים מפלסטיק המיוצרים בארץ - אריזות מזון, שקיות פלסטיק, מוצרי חקלאות, כלי בית, מוצרי צריכה, צנרת, לוחות פלסטיק לבנייה ועוד; מדובר בהתאמת מחירים בלתי נמנעת, בעקבות עליות נוספות במחירי הנפט בעו


00:00 ,26.10.2004 מאת: מערכת פורט2פורט
צבי ימיני, יו"ר צ.א.ג: בימים הקרובים צפויה עליה חריגה במחירי המוצרים מפלסטיק המיוצרים בארץ - אריזות מזון, שקיות פלסטיק, מוצרי חקלאות, כלי בית, מוצרי צריכה, צנרת, לוחות פלסטיק לבנייה ועוד; מדובר בהתאמת מחירים בלתי נמנעת, בעקבות עליות נוספות במחירי הנפט בעולם.

התייקרות מחירי חומרי הגלם לתעשיית הפלסטיקה שמרביתם מיובאים מחו"ל, בשיעור ממוצע של כ-35% בשלושת החודשים האחרונים, מאלצת את יצרני הפלסטיקה להתאים באופן חריג את המחירים.

צבי ימיני, יו"ר איגוד יצרני הפלסטיקה והגומי בהתאחדות התעשיינים ויו"ר צ.א.ג תעשיות, שמסר על כך, ציין כי מדובר בעלייה ממחיר ממוצע של כ-1,100 דולרים לטון חומר גלם לתעשיית הפלסטיקה לפני 3 חודשים, לכ-1,480 דולרים לטון בממוצע כיום.

הוא ציין, כי הסיבה לעליות מחירים אלו הינה עלייה חדה במחירי הנפט בעולם וסגירת קווי יצור של חומרי גלם פלסטיים במקומות בעולם.

כתוצאה מכך, אומר ימיני, צפוייה כבר בימים הקרובים עליית מחירים של מוצרי הפלסטיק המיוצרים בארץ. מדובר בהתייקרות של מוצרי אריזה כמו: אריזות רכות וקשיחות למזון. (שקיות פלסטיק ועוד); מוצרים לחקלאות כמו טפטפות, יריעות לחממות; מוצרי צריכה כמו כלי בית מפלסטיק, ריהוט מפלסטיק, צעצועים; מוצרי בניה מפלסטיק, צינורות ומוצרים לתעשייה.

ימיני הדגיש, כי מדובר בהתייקרות של חומרי גלם המשמשים את תעשיית הפלסטיקה בישראל כמו: פוליפרופילן, פוליאתילן, פי.אי.טי (P.E.T) ופוליסטירן.