התעשיינים: על הממשלה לשאת בעלויות הזכויות הסוציאליות של אנשי המילואים

נשיא התאחדות התעשיינים רון תומר: ״המעסיקים מגוייסים באופן מלא למאמץ הלאומי, אבל המדינה חייבת לכל הפחות, לשאת בעלויות ההעסקה המלאות כולל הזכויות הסוציאליות שנופלות על המעסיקים ומהוות נטל כלכלי כבד המתווסף לקושי הגדול ממילא שנוצר מאז פרוץ הלחימה״


14:09 ,20.11.2023 מאת: מערכת פורט2פורט

נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד״ר רון תומר, קרא הבוקר לממשלה, בדיון ועדת העבודה של הכנסת, לשאת בעלויות הזכויות הסוציאליות של העובדים אשר הולכים למילואים, שכיום ממומנות על ידי המעסיקים. 

 

לדברי נשיא ההתאחדות ״המעסיקים מגוייסים באופן מלא למאמץ הלאומי, אבל המדינה חייבת לכל הפחות, לשאת בעלויות ההעסקה המלאות כולל הזכויות הסוציאליות שנופלות על המעסיקים ומהוות נטל כלכלי כבד המתווסף לקושי הגדול ממילא שנוצר מאז פרוץ הלחימה״. 

 

לדבריו ״מימון עלות הזכויות הסוציאליות של אנשי המילואים זה לא צ׳ופר, אלא כיסוי מובן מאליו  של כל השכר. בעבר יצאנו למבצעים שהיו מאוד מוגבלים בזמן אז המגזר העסקי ספג את זה, אבל עכשיו אנחנו במגה אירוע- מלחמה שיכולה להימשך גם עוד 5-6 חודשים ולכן אנחנו חייבים לתת לנושא כיסוי עלות הזכויות הסוציאליות פתרון מלא אחת ולתמיד. המגזר הפרטי תומך במילואימניקים ומשפחותיהם אבל המינימום הנדרש מהמדינה זה לכסות באופן מלא את עלות שכרם כדי להגן על עסקים ולשמור על מקומות העבודה של המילואימניקים חזקים גם ביום שאחרי המלחמה״.