ועדת החממות הטכנולוגיות אישרה הקמת 3 חברות חדשות

בין הפרוייקטים: מערכת לא פולשנית לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות וממננת תרופות – אוטומציה במינון תרופתי. היקף המענק עומד על 4.1 מיליון שקל


00:00 ,03.12.2006 מאת: מערכת פורט2פורט

בין הפרוייקטים: מערכת לא פולשנית לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות וממננת תרופות – אוטומציה במינון תרופתי. היקף המענק עומד על 4.1 מיליון שקל
 
ועדת החממות הטכנולוגיות, בלשכת המדען הראשי, אישרה בישיבתה האחרונה שלושה פרוייקטים חדשים בתחום המכשור הרפואי.
 
להלן הפרוייקטים שאושרו: מערכת להכוונה מדויקת של מיקום ההקרנה של החולה. חממת טרגטק, נתניה. פתרון חדשני בהקרנת פרוטונים לטיפול בסרטן, ממננת תרופות – אוטומציה במינון תרופתי, חממת ל.נ. יזמות, מפרץ חיפה, מערכת ניידת אוטומטית להכנת נוזליות למתן תרופות תוך ורידי המונעת טעויות אנוש, מערכת לא פולשנית לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות, חממת משגב, גוש-שגב, מכשור רפואי לא פולשני המיישם טכנולוגיות ביו-פידבק מתקדמות לטיפול בכאבי ראש ומיגרנות שמקורם במתח יתר שרירי.
 
ד"ר אלי אופר, המדען הראשי, ציין כי בנוסף לפרוייקטים הללו אישרה ועדת החממות הלוואה מיוחדת בגובה 300,000 שקל עבור הקמת מעבדה כימית מרכזית בחממת NGTבנצרת.
 
ד"ר אופר ציין כי למעבדה מרכזית בחממה, המתמקדת במדעי החיים, יש ערך מוסף גבוה: המעבדה מרכזת פעילות פיתוח ומאפשרת ביצוע פעילות גדולה יותר בארץ במקום בחו"ל, היא מפחיתה את התלות בקבלני משנה וכן היא מייעלת את העבודה, מקצרת זמנים ומוזילה מחירים.
 
רנה פרידור, מנהלת תוכנית החממות, ציינה כי בעבר הוקמו מעבדות מרכזיות בשלוש חממות: ביוליין בירושלים, רד-ביומד בתל אביב ומיט"ב בקריית שמונה.