יבואני הצעצועים: היקף המכירות – כ-200 מיליון שקל

ענף יבואני הצעצועים באיגוד לשכות המסחר טוען כי שוק התחפושות רשם קיטון של כ- 10% הנובע בעיקר מהייבוא האישי המקוון. מאיר קלוגהפט: אסור להתפשר על בריאות ובטיחות הציבור


12:52 ,22.02.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

מבדיקת ענף יבואני הצעצועים באיגוד לשכות המסחר עולה כי שוק התחפושות רשם קיטון של כ-10%, ירידה הנובעת בעיקר כתוצאה מהייבוא האישי המקוון. כמו כן, ישנן עלויות נוספות בשיעור של כ-20% הנובעות מאחזקת מלאים שלא נמכרו.

 

לדברי מאיר קלוגהפט, יו״ר ענף יבואני הצעצועים באיגוד לשכות המסחר ומנכ״ל שחק-נא: ״גם השנה צפויה עלייה בביקוש לתחפושות למבוגרים. מחירה של תחפושת למבוגרים מגיע עד לכ-300 שקל עבור תחפושת מושקעת במיוחד. מחירי תחפושות לילדים נעים בין 30 ל-180 שקל כולל המותגים הפופולריים״, מציין קלוגהפט. ״נתח התחפושות ואביזרי פורים מוערך בכ-20% מכלל מכירת הצעצועים בשנה, והיקף המכירות אלו עומד על כ-200 מיליון שקל״. לדבריו, השנה חל שינוי בהרגלי הצריכה - לא מסתפקים עוד בתחפושת אחת, אלא קונים שתיים ואפילו שלוש תחפושות

 

בענף אומרים כי מחירי התחפושות ירדו השנה בכ-20% לעומת השנים הקודמות. קלוגהפט מדגיש כי ״חשוב לזכור כי חלק מהתחפושות המיובאות אינן עוברות בדיקות תקינות, וקיימת סכנת דליקות, סכנת חנק מבליעת כפתור רופף ואף הרעלה עקב חשיפה למתכות כבדות״.

 

לדברי קלוגהפט, ״אנו תומכים בהפחתת יוקר המחייה לציבור הצרכנים אך אסור להתפשר על תחומים כמו בריאות ובטיחות הציבור. היבואנים נדרשים לעמוד בדרישות מכון התקנים המייקרות את עלות התחפושות בכ-10% בממוצע, ואילו בייבוא אישי ניתן לייבא תחפושות מסוכנות ודליקות. פועל יוצא מהמצב הזה הוא שעסקים הפועלים על פי החוק הולכים ונסגרים, ואחרים מייבאים ללא בדיקות תקינה. חשוב להביא לידיעת הציבור את הסכנות״.

 

ענף יבואני הצעצועים שבאיגוד לשכות המסחר מפרסם היום את דירוג התחפושות הפופולריות לקראת חג הפורים המתקרב לפיו התחפושות הפופולריות לבנים הם: כוח פיג׳י, סמי הכבאי, סטטיק ובן אל וליצנים מפחידים, ואילו התחפושות הפופולריות לבנות הן נסיכות, נועה קירל ושוטרת. התחפושות הפופולריות למבוגרים הם גיבורי על, חיילים ושוטרים.