לין מברך על איחוד הארגונים בענף הניקיון

על רקע משבר עובדי הקבלן ומאבק ההסתדרות: הוקם אמש ארגון מאוחד לקבלני הניקיון בישראל ; נשיא איגוד לשכות המסחר: "הקמת ארגון משותף הינה הכרח המציאות - נוכח האיום שמרחף מעל החברות הפעילות בתחום"


00:00 ,14.11.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, בירך היום על איחודם של שני הארגונים הפועלים בענף הניקיון והקמתו של האיגוד הכל-ארצי המאוחד לחברות הניקיון.

המדובר באיחוד בין ענף החברות לניקיון ותחזוקת מבנים (האיחוד כפוף לאשרור האסיפה הכללית של הענף) הפועל באיגוד לשכות המסחר, והארגון הכל ארצי החבר בלשכת התיאום של הארגונים הכלכליים.

"חשוב שהעסקים הפעילים בענף הניקיון ותחזוקת מבנים יפעלו תחת מסגרת ארגונית אחת, שכן הפיצול הוא זה שפגע בקידום הסכם העבודה הקיבוצי עליו חתמה לשכת המסחר תל אביב והמרכז עם ההסתדרות הכללית. הסכם זה היה מביא לשיפור משמעותי ביותר בתנאי עבודתם של העובדים בענף הניקיון ותחזוקת מבנים", אמר לין.

"במציאות הישראלית, הקמת ארגון אחד הינה הכרח המציאות, נוכח האיום שמרחף מעל חברות אלה, עקב דרישת ההסתדרות הכללית לביצוע עבודות תחזוקה בתחומי עיסוקם, באמצעות עובדים קבועים בהעסקה ישירה".

לין הוסיף כי יש להתפלא על כך שמי שחתם על הסכם קיבוצי בענף הניקיון יוצא כיום נגד חברות אלה. לדבריו, אין זה משנה אם הארגון יפעל תחת איגוד לשכות המסחר או תחת לשכת התאום.