לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון מקימה פורום כלכלי

תחת הנהגתו של הנשיא החדש דוד קסטל מתקיימים מפגשים עם ראשי ערים ורשויות מחדרה ועד רמת הגולן, במטרה להקים גוף שימנף את כלכלת האזור


13:44 ,24.03.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

במסגרת מדיניותה של ההנהלה החדשה של לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון להיות מעורבת ולקדם את כלכלת האזור יוקם פורום כלכלי של ראשי ערים בצפון הארץ.

 

נשיא הלשכה דוד קסטל, המנכ"ל שמואל וטנשטיין והיועץ האסטרטגי לנשיא משה צוריך החלו בסדרה של פגישות היכרות עם ראשי ערים ורשויות בצפון, לצורך גיבוש דרכים לשיתוף פעולה. עד עתה נערכו שמונה מפגשים, והכוונה היא להגיע אל כל ראשי הערים והמועצות האזוריות מחדרה ועד קריית שמונה ורמת הגולן.

 

כבר בפגישות הראשונות התברר כי שיתופי פעולה כאלה חסרים מאוד: רבים מראשי הרשויות ציינו כי זו הפעם הראשונה שנשיא הלשכה מגיע אליהם בהצעות לשיתופי פעולה ולהכרת הצרכים הכלכליים של היישובים.

 

שני נושאים שעלו במפגשים שהיו עד עתה: תמיכתם של ראשי הערים והרשויות בהקמת נמל המפרץ ובבניית שדה תעופה בינלאומי בצפון; שני פרויקטים שלדעתם יכולים למנף את כלכלת הצפון ולמנוע זליגה של אוכלוסיות  מבוססות למרכז הארץ.

 

ראשי הרשויות הסכימו להיות חברים בפורום ראשי הרשויות למען כלכלת הצפון שמקימה לשכת המסחר. קסטל: "התבכיינות היא מעוררת רחמים. הכוונה היא לבנות את הצפון כמוקד הצלחה כלכלית ואז גם מקבלי ההחלטות ירצו להיות שותפים פעילים בהצלחה זו".

 

כוונת הלשכה היא לסיים את הפגישות עם ראשי הרשויות עד חודש יוני, המועד המשוער של הקמת הממשלה החדשה, ואז לערוך כנס של כל ראשי הערים והרשויות, שאליו יוזמנו השרים הרלוונטיים בתחומי הכלכלה, הפנים, התחבורה והתשתיות.