מטה המאבק של החקלאים לארגוני החקלאים: ההסכמים עם הממשלה אינם תקפים

המטה פועל במסגרת לשכת המסחר תל אביב והמרכז. לטענת היו"ר אברהם דניאל, 3,000 חקלאים אינם מסכימים להסכמים שנחתמו בשמם


00:00 ,21.05.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

אברהם דניאל, יו"ר מטה המאבק של חקלאי ישראל, שהוקם לאחרונה באיגוד לשכות המסחר, פנה לשלושת ראשי ארגוני החקלאים בישראל בדרישה לבטל את ההסכמים עליהם חתמו עם משרד החקלאות בנושא העובדים הזרים.

הפנייה של דניאל עשתה ליו"ר התאחדות חקלאי ישראל אבשלום וילן, נשיא התאחדות האיכרים דובי אמיתי ומנכ"ל תנועת המושבים מאיר צור.

כתב דניאל: "כפי שאתם ודאי יודעים, לאחרונה נוצרה התארגנות לגיטימית של חקלאים מהשטח, המאגדת את כל ציבור החקלאים שאינם מסכימים להסכמים שעשיתם בשמם. הסכמים המהווים פגיעה קשה בבסיס קיומם והרס של המגזר החקלאי.

"על מנת שיהיה ברור, נדגיש שלא התאגדנו במסגרת לשכת המסחר, אך אנו כן נהנים מהסיוע הלוגיסטי שהלשכה מגישה לנו ברצון, שכן היא מעוניינת שהעמדות האותנטיות שלנו יבואו לידי ביטוי .זוהי התארגנות אותנטית של 3,000 חקלאים, שלא היססו לתת יפוי כוח בכתובים. אין במדובר בחקלאים המצויים בשולי המגזר החקלאי, כי אם במגזר חקלאי אמיתי, גדול ורחב.

"מסיבות אלו, אנו מציעים שתיכנסו איתנו מיידית לדיון ותודיעו לכלל משרדי הממשלה כי ההסכמים שנחתמו על ידכם בתחום העסקת עובדים זרים בחקלאות אינם תקפים, נוכח ההתנגדות הרחבה אליהם במגזר החקלאי".