מכון המחקר הגרמני פראונהופר יפתח שלוחה בישראל

מסמך הצהרת כוונות נחתם בעת כנס שערכו בכירי המכון בישראל בגן התעשייה צור לבון שהקים התעשיין סטף ורטהימר


13:28 ,04.12.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת המחקר פראונהופר הגרמנית מחזקת קשריה עם ישראל וחתמה על מסמך הצהרת כוונות עם התעשיין סטף ורטהימר לפתיחת שלוחה בארץ ושיתוף פעולה, שיחבר בין מוסדות המחקר של פרנאונהופר וחברות ישראליות, מכוני מחקר וגופים במגזר הציבורי בישראל.

 

שלוחת פראונהופר תוקם בצור לבון בגליל, במטרה לסייע בהגדרת פרויקטים משותפים בין הגורמים בישראל למכוני מחקר של פראונהופר, מציאת אופציות מימון לפרויקטים, וכן הרחבת שיתוף פעולה זה למגוון מוסדות מקומיים ושותפים אסטרטגיים.

 

עוד מטרות הם קידום של החלפת ידע ומחקרים משותפים עם מכוני מחקר ותעשיות בישראל, וחילופי חוקרים בין מכוני המחקר של פראונהופר ברחבי העולם וישראל. בתחילה יתמקדו הפרויקטים בתעשיות מוכוונות ייצור וייפתחו בהדרגה לענפי תעשייה אחרים.

 

השותפות החדשה נחשפה בכנס שנערך בגן התעשייה של סטף ורטהימר בנצרת, אליו הגיעה במיוחד מגרמניה ההנהלה הבכירה של פראונהופר. כן השתתפו בכנס 200 מנכ"לי חברות, מפעלים, מכוני מחקר ורפואה יזמים וחוקרים מישראל.

 

דר' ראול קלינגנר מנהל פיתוח עסקי בינלאומי בפראונהופר, ציין בכנס כי היעד בשנה הראשונה לשיתוף הפעולה הינו ליצור 4-5 שיתופי פעולה עם חברות ומפעלים בישראל, והרחבה עתידית של שיתוף פעולה זה ככל שניתן.

 

"ישראל מצטיינת בחדשנות במחקר ופיתוח בתחומים רבים. אנו רואים חשיבות רבה בשיתוף הפעולה החדש. אנו מאמינים, כי השלוחה אותה אנו מקימים בצור לבון עם סטף ורטהימר תאפשר קידום של מחקרים פורצי דרך ופיתוחים חדשים, מהם ייהנו כל השותפים", אמר קלינגנר.

 

חברי משלחת פרנאונהופר נתנו דוגמאות למשתתפי הכנס על פרויקטים בהם מעורב הארגון: מחקר חדש שמתבצע במרכז פראונהופר ללוגיסטיקה ושירותים ימיים בהמבורג לייצור ה"בלו אושן", פרויקט הניווט הימי הלא-מאוייש לספינות תובלה. אבטיפוס וירטואלי כזה הוצג לאחרונה על ידי חברת רולס רויס, שהצליח לדמות  את הנראה מסיפונה של אונייה במבט של 360 מעלות. מימון הפרויקט בעלות 3.5 מיליון אירו הושג מהאיחוד האירופאי.

 

מחקר נוסף שמפתחים מומחים במעבדות פראונהופר במינכן, בשיתוף מהנדסי לנדשוט, הינו פיתוח ה-BMW i3, המכונית הראשונה בעולם שתונע בחשמל בלבד, תורכב מרכיבים קלי משקל ותימכר בשיווק המוני.

 

אנקה פופר, מנהלת המחלקה הכלכלית בשגרירות גרמניה בישראל, בירכה על השותפות הראשונה בישראל עם פראונהופר.