מכון המחקר פראונהופר הגרמני חתם על הסכם שיתוף פעולה עם מכון צור לבון

על ההסכם הוכרז בכנס ישראל-גרמניה שנערך בגן התעשייה בנצרת, והוא נוגע למחקר יישומי בתעשייה, מדע וטכנולוגיה


11:08 ,03.12.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

במהלך כנס ישראל-גרמניה לשת"פ במחקר ובמדע, שהתקיים אתמול (ג') בגן התעשייה בנצרת, הכריזו התעשיין סטף ורטהימר וארגון פראונהופר (Fraunhofer) הגרמני - ממכוני המחקר היוקרתיים והחשובים בעולם בתחום המו"פ התעשייתי - על שיתוף פעולה בין המכון הגרמני לבין מכון צור לבון בתחום המחקר היישומי בתעשייה, מדע וטכנולוגיה.

 

הכנס נערך במטרה לחבר את מוסדות המחקר פראונהופר עם חברות ישראליות, מכוני מחקר וגופים במגזר הציבורי בישראל.

 

שר המדע והטכנולוגיה היוצא יעקב פרי אמר בכנס, כי גן התעשייה בנצרת מדגים הלכה למעשה שיתוף פעולה כלל-מגזרי לקידום הכלכלה והחברה בישראל. "אני מודה לחברת פראונהופר מגרמניה על האמון בישראל, לקידום המחקר וקידום דו קיום ועתיד חברתי-כלכלי", אמר.

 

עוד אמר פרי: "האיומים הביטחוניים על ישראל הינם מוחשיים וידועים. נצליח רק אם נקדם את היכולות שלנו ונתמודד בהצלחה עם האתגרים שלפנינו צעד אחד לפני אויבינו, בעזרת מחקר ומדע במכונים שלנו. עלינו לצמצם את הפער שנוצר במחקר היישומי ושיתוף פעולה זה לבטח יסייע בכך".

 

אנקה פופר, מנהלת המחלקה הכלכלית בשגרירות גרמניה בישראל, בירכה על השותפות הראשונה בישראל עם ארגון פראונהופר בזכותו של ורטהימר, שיאפשר לחברה להשתלב במוקדי מצוינות ולעבוד עם חברות, מפעלי תעשייה, אוניברסיטאות ומכוני מחקר בישראל מחד, כשמאידך יזכו השותפים בישראל לגישה לרשת מכוני המחקר והחוקרים של הארגון בכל רחבי העולם.

 

לכנס הגיעה במיוחד מגרמניה ההנהלה הבכירה של ארגון פראונהופר, וכן השתתפו בו 200 מנכ"לי חברות, מפעלים, מכוני מחקר ורפואה, יזמים וחוקרים מישראל. את חברי המשלחת מארחים ורטהימר ונכדו אורן הרפז, מנכ"ל חברת קליברי.

 

יצוין כי גרמניה הינה שותפת הסחר השלישית בהיקף הסחר הכללי של ישראל, כשישראל ממוקמת במקום השני מבחינת היקף הסחר הגרמני במזרח התיכון. בין ישראל והאיחוד האירופאי קיים הסכם סחר חופשי ובין גרמניה וישראל קיים בנוסף הסכם למניעת כפילות מס.

 

בשנת 2014 הסתכם היצוא הישראלי לגרמניה בכ-1.4 מיליארד דולר, ברובו מתעשיית הייטק הישראלית, ציוד רפואי, כימיקלים, מיכון, מכשירים וכלים אופטיים.