נשיא התאחדות התעשיינים: ״כל אזרחי ישראל נפגעים מהמונופול הממשלתי״

ד״ר רון תומר, מסר: ״׳נאה דורש נאה מקיים׳ וממשלת ישראל צריכה להקפיא את שורת העלאות המחירים שבאחריותה. ׳אני מתבייש בממשלת ישראל, שבעת מלחמה העלתה את מחירי התשומות לכל אזרח- גם את תעריף המים, גם את תעריף החשמל , הדלק וגם את תשלומי הארנונה״


09:19 ,08.02.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות המתקפה על יצרני המזון, מסר נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד״ר רון תומר, כי ׳נאה דורש נאה מקיים׳ וממשלת ישראל צריכה להקפיא את שורת העלאות המחירים שבאחריותה. ״אני מתבייש בממשלת ישראל, שבעת מלחמה העלתה את מחירי התשומות לכל אזרח- גם את תעריף המים, גם את תעריף החשמל , הדלק וגם את תשלומי הארנונה. יש לממשלה מספיק כסף במקום לתמוך בעשרה משרדים מיותרים. 

 

אינני יודע מה שיקולי התמחיר של כל יצרן, אך אין לי ספק  שאם הממשלה הייתה נמנעת מלהעלות את התעריפים של כל החשבונות שבאחריותה, לדבר עשויה הייתה להיות השפעה חיובית על המחיר הסופי לצרכן. זאת בייחוד לאור העליות במחירי ההובלה, חומרי הגלם ועלויות המלחמה שהעסקים נאלצים לשאת בהם לאור  התפרקות הממשלה מחובותיה. על כן אני קורא לממשלת ישראל להוזיל את מחירי הארנונה, החשמל, הדלק והמים, ושרשרת העלאות המחירים שבאחריותה וכך לתרום משמעותית לבלימת יוקר המחייה בישראל שפוגע בכל אזרח״, מסר נשיא ההתאחדות.

 

נציין כי ה״המתקפה על יצרני המזון״ אליה מתייחס נשיא התאחדות התעשיינים הינה הודעתו של שר הכלכלה, ניר ברקת, כי הוא מציב לחברות המזון אולטימטום של 72 שעות לביטול העלאות המחירים. נזכיר כי שר הכלכלה הודיע לאחרונה לתאגידים גדולים,  ספקים וקמעונאים שונים כי הם ייכנסו ל׳רשימה שחורה׳ ויעברו מסלול של ׳ביוש רגולטורי׳, וכן יתבצעו מהלכי חקיקה מהירים שירתיעו אותן. עוד נאמר בהודעת שר הכלכלה כי הצעדים הבאים ייחשפו לאחר פקיעת האולטימטום. בין החברות שקיבלו אולטימטום ממשרד הכלכלה: אסם, יכין, סלטי שמיר, ויליפוד, בית השיטה, סוגת, שסטוביץ, אחוה ושטראוס.