סימנט: אין גבול לציניות של מונופול המלט הפרטי נשר

בתגובה לידיעה כי חברת נשר מתכננת להוריד את מחירי המלט מציינת סימנט כי: המונופול הפרטי נוקט באסטרטגיה של ׳הקוזאק הנגזל׳ ומנסה להלך עליהם אימים ולאיים בקריסה, נמשיך להוביל הבנייה במחירים שפויים. נשר בתגובה: עצוב שסימנט בוחרת להתנהל באמצעות טענות פופוליסטיות


14:07 ,18.06.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת סימנט הגיבה הבוקר לידיעה לפיה חברת נשר מתכננת להוריד את מחירי המלט.

 

להלן תגובת חברת סימנט: ״נראה שאין גבול לציניות של מונופול המלט הפרטי נשר ולתרגיל השקוף שהוא עושה. ממהלך זה עולה הרושם כי מנהליו בטוחים ש׳הציבור מטומטם והציבור ימשיך לשלם׳. במשך שנים המונופול הפרטי והדורסני גבה מחירים מופקעים ממשרדי הממשלה ומהציבור עבור פרויקטים של תשתיות לאומיות ודיור והזרים מיליארדים לכיסיו הפרטיים של המיליארדר בלווטניק.

 

כעת, ולאחר שמשרדי הממשלה עודדו את פתיחת שוק המלט לתחרות ולאחר שסופסוף מחירי המלט בישראל ירדו, המונופול הפרטי נוקט באסטרטגיה של ׳הקוזאק הנגזל׳ ומנסה להלך עליהם אימים ולאיים בקריסה. זאת במטרה לגרום למשרדי האוצר והכלכלה ולוועדת הכספים לחסום את המשך התחרות והייבוא. ברור שברגע שדבר זה יקרה, מחירי המלט והבטון בישראל יחזרו לזנק ואת המיליארדים הנוספים שיזרמו לכיסי המיליארדר ישלמו משרדי הממשלה וכל אחד מתושבי ישראל. אין ספק שהצעד הציני והשקוף הבא יהיה לנופף בשוט הפיטורים ולגרום לעובדים לצאת להפגנות. זאת בזמן שבפועל המונופול מקדם, מזה שנים ארוכות, פרוייקטים של נדל״ן על קרקעות המפעל, פרויקטים שיכניסו לקופת הבעלים מיליארדי שקלים.

 

למרות זאת, סימנט מברכת על החלטת נשר להצטרף אליה ביישום מדיניות ממשלת ישראל  בכל הקשור להורדת יוקר המחייה בארץ והורדת מחירי המלט. החברה תמשיך להוביל את בניית הארץ במחירים שפויים ותמשיך לקדם את התחרות בתחום חשוב ומשמעותי זה״.

 

תגובת נשר: עצוב שסימנט בוחרת להתנהל באמצעות טענות פופוליסטיות ומופרכות

 

מחברת נשר נמסר בתגובה כי: לא ניתן להתעלם מהמציאות העגומה אליה הגיעה התעשייה הישראלית. עצוב שסימנט בוחרת להתנהל באמצעות טענות פופוליסטיות ומופרכות. נשר מעדיפה לנהל את פעילותה באמצעות מספרים ועובדות״.