גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

קסטל על יום השבתון: יום חג לדמוקרטיה? יום עצוב לכלכלת ישראל

נשיא לשכת המסחר חיפה מציע לאפשר לעובדים היעדרות של שעתיים בתיאום עם המעסיק או קיצור יום העבודה בשעתיים וקורא למחוקקים לשנות את החוק. הערכות מדברות על עלות של למעלה מ-1.5 מיליארד שקל למשק
08.10.18 / 11:15
דוד קסטל, נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה. דרוש להצבעה יום שלם?
08.10.18
דוד קסטל, נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה. דרוש להצבעה יום שלם?

ב-30 באוקטובר ילכו אזרחי ישראל לקלפי, להצביע עבור המועמדת או המועמד שלהם לניהול עירם. במקביל לכך, ב-30 באוקטובר יסגרו אלפי חברות ומפעלים את העסק, שכן לפי החוק המיושם בבחירות אלה לראשונה – יום הבחירות לרשויות המקומיות יהיה יום שבתון. ההערכות מדברות על עלות של יותר ממיליארד וחצי שקל למשק. דוד קסטל, נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון מתריע כי את המחיר ישלמו העסקים, ואם ייפגעו העסקים – ישלמו גם העובדים את המחיר.

 

״עסקים רבים בישראל נמצאים כבר עתה בסכנת סגירה בשל עודף רגולציה, מיסוי כבד ותחרות לא הוגנת עם יבוא מחו״ל. הוצאה כספית נוספת עלולה לדחוף עסקים לא מעטים אל מעבר לתהום. זה נכון לכלל המשק, ומסוכן הרבה יותר לעסקים בפריפריה, שבה ההוצאות גדולות יותר וכוח הקנייה של הלקוחות חלש יותר״, אומר דוד קסטל. ״עד לבחירות אלה התקיימו הבחירות לרשויות המקומיות בלי שבתונים. אני מבין את הרצון לעודד את הבוחרים לבחור, אבל למה דרוש להצבעה יום שלם?״.

 

נשיא לשכת המסחר חיפה מציע לאפשר לעובדים היעדרות של שעתיים בתיאום עם המעסיק או קיצור יום העבודה בשעתיים. והוא מסכם: ״קשה לי להאמין שמישהו יתעשת ויצליח לשנות את המצב לפני הבחירות הקרובות, אולם אני קורא למחוקקים לשנות את החוק ולמנוע נזק של מיליארדים למשק. מה שכינו המחוקקים כ׳יום חג לדמוקרטיה׳ הוא למעשה יום עצוב של פגיעה במשק, של פגיעה בכולנו״.

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×