רון תומר נבחר לתפקיד נשיא התאחדות התעשיינים

נבחר לתפקיד ביום חמישי האחרון לאחר שזכה בכ-53% מקולות חברי התאחדות התעשיינים במהלך האסיפה הכללית. רון תומר: אוביל את המאבק כדי שנוכל להתמודד מול האתגרים ולרתום את הממשלה


12:03 ,02.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

מנכ״ל חברת אוניפארם, ד״ר רון תומר, נבחר ביום חמישי האחרון לתפקיד נשיא התאחדות התעשיינים החדש. תומר יחליף בתפקיד את יו״ר קבוצת מפעלי י. ברוש, שרגא ברוש, אחרי כהונה של חמש שנים בקדנציה האחרונה וסך של 12 שנים בתפקיד.

 

הבחירות לנשיאות התאחדות התעשיינים התקיימו ביום חמישי האחרון במסגרת האסיפה הכללית של ההתאחדות לשנת 2020 בכפר המכבייה ברמת גן. הקלפיות נסגרו בשעה 18:00 לאחר ש-788 תעשיינים חברי ההתאחדות, מימשו את זכות הבחירה, המספר הגדול ביותר בתולדות ההתאחדות. תומר הוכרז כזוכה בבחירות עם 421 קולות (כ-53% מהקולות). שמואל דונרשטיין, בעלי ומנכ״ל חברת רב בריח שהתמודד מול תומר, קיבל 364 קולות (כ-46% מהקולות). 2 נמנעו.

 

עם היבחרו לתפקיד הנשיא, אמר תומר לתעשיינים: ״אני רוצה להודות לכל התעשיינים שנתנו בי את האמון – אני ושותפתי לדרך, איילת נחמיאס ורבים, נקדיש את כל המרץ והאנרגיה למען הצלחת התעשייה ולחיזוק קרנה של התאחדות התעשיינים. שלב הדיבורים הסתיים - זה הזמן לעשות. התעשייה הישראלית ניצבת בפני אתגרים לא פשוטים, אבל אוביל את המאבק כדי שנוכל להתמודד מול האתגרים ולרתום את הממשלה שתקום לעזרת התעשייה ולשמירה על עצמאותה הכלכלית של ישראל. אם כולנו נדע לשתף פעולה ולתת כתף כולנו נצא נשכרים – ביחד, נחזיר את התעשייה לגדולתה״.

 

ד״ר רון תומר הינו מנכ״ל ובעלים (משותף) בחברת אוניפארם. לד״ר תומר תואר ראשון ברוקחות מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב ודוקטורט ברוקחות מאוניברסיטת לונדון. בהתאחדות התעשיינים הוא שימש לאורך השנים במספר תפקידים בהם יו״ר ועדת כלכלה ורגולציה, חברת נשיאות, חבר מועצת התעשיינים ויו״ר ועדת ההסברה.