רון תומר: ״הממשלה יכולה למנוע את התייקרות הארנונה״

עם התייקרות מדד המחירים לצרכן תעריפי הארנונה צפויים להתייקר בשנת 2025 בשיעור של כ-5.29%. נשיא התאחדות התעשיינים על ההתייקרות הצפויה בארנונה: ״הממשלה יכולה למנוע את ההעלאה על ידי הקפאת ׳הטייס האוטומטי׳״


08:49 ,16.05.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן אמש, נודע כי תעריפי הארנונה צפויים להתייקר בשנת 2025 בשיעור של כ-5.29% - במסגרת שיעור העדכון השנתי - ״הטייס האוטומטי״. כפועל יוצא של התייקרות זו תשלומי הארנונה הכוללים צפויים לתפוח בסך של 1.9 מיליארד שקל בשנת 2025, כאשר משקי הבית יאלצו לשלם עוד כ-0.9 מיליארד שקל, ואילו המגזר העסקי כ-1 מיליארד שקל. 

 

מהתאחדות התעשיינים נמסר כי בכדי להימנע מהשתת מס נוסף על אזרחי מדינת ישראל והמגזר העסקי בזמן מלחמה, יש לפעול מיידית בכדי להקפיא את עליית תעריפי הארנונה לשנת 2025.  

 

התאחדות התעשיינים: ״עדכון הטייס האוטומטי, אשר מתבצע מדי שנה, העלה בשנת 2024 את תעריף הארנונה ב-2.68%. היא מצטרפת להעלאות קודמות בעשור האחרון, אשר באופן מצטבר הגדילו את תעריפי הארנונה במעל 20% במסגרת נוסחת הטייס האוטומטי. לכן, חשוב להתחשב בהעלאה המשמעותית שכבר בוצעה בשנים האחרונות בתעריפי הארנונה, בעת קבלת החלטה בדבר הקפאת תעריף הארנונה״.

 

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר, מסר בתגובה להתייקרות הצפויה כי ״הממשלה יכולה למנוע התייקרות זו על ידי הקפאת ה ׳טייס האוטומטי׳ שמעלה את תעריפי הארנונה מדי שנה. אין כל הצדקה לכך שדווקא בשנה שבה עסקים ומשקי בית קורסים תחת נטל עלויות המלחמה, הממשלה תמשיך בהעלאות התעריפים כבימי שגרה ותתייחס לאזרחים והעסקים בישראל כ׳פרה חולבת׳ להגדלת ההכנסות. הרי ביחד עם התייקרות תעריפי הדלק והמים יש פה אפקט מצטבר שמוביל לעלייה משמעותית ביוקר המחייה בישראל. על כן אני קורא למשרד הפנים לעצור בשנה קשה זו את ׳הטייס האוטומטי׳ להעלאת הארנונה ולמנוע התייקרות נוספת ובלתי מוצדקת ביוקר המחייה״.