שמחון לנתניהו: לקיים דיון בנושא שער החליפין בממשלה

שר התמ"ת מבקש לקיים דיון מיוחד בממשלה בנושא עתיד התעשיה הישראלית. שמחון: נושא שער החליפין הוא קריטי לקיומם של עסקים רבים


00:00 ,09.06.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התמ"ת שלום שמחון, פנה לראש הממשלה לפני חג השבועות בבקשה לקיים בממשלה דיון בנושא עתיד התעשיה הישראלית.

ממשרד התמ”ת נמסר כי, השר שמחון ביקש לקיים את הדיון בהמשך להתחייבותו בכנס החירום שערכו התעשיינים בנושא השחיקה בשער החליפין של הדולר וכתוצאה מכך השחיקה בכוח התחרות שלהם.

במכתב לראש הממשלה כתב שמחון כי "מזה זמן רב , נושא השחיקה בשער החליפין של הדולר עומד על סדר יומה של התעשיה בישראל. אם תמשך המגמה הקיימת בשערי המטבע, אנו עלולים להיות עדים להשלכות קשות וארוכות טווח על התעשיה הישראלית. נושא שער החליפין הינו קריטי להמשך קיומם של עסקים רבים במדינה. מהיבט הממשלתי- קריסת חברות, בהן מרכיב הייצוא הדולרי הינו משמעותי ביותר, תביא לשינוי מהותי לרעה בהיקפי הייצוא, במספר ההזמנות לייצוא ובמספר המועסקים בתעשיה".

בדיון מבקש שמחון לבחון את כלי הסיוע שהממשלה יכולה להעמיד לטובת היצואנים. "למרות הנתונים הכלכליים המשובחים שלנו, אסור להיתפס לשאננות. הצמיחה של מדינת ישראל גדלה מרבעון לרבעון, אך אל לנו להסיק כי פני הדברים יישארו כך ושהיסודות האיתנים של המשק שהונחו כאן במרוצת השנים יהיו רלוונטיים בעתיד" אמר שמחון.

הוא הוסיף כי, "התעשיה הישראלית זקוקה למדיניות ממשלתית מכוונת. היתרון שלנו כמשק קטן, טמון במדיניות נכונה שתיצור תוואי להצלחה. העולם כיום משתנה ללא היכר. מכל עבר, מדינות שנחשבו נחשלות ובלתי מפותחות, עוברות הליכים ושינויים ובעזרת תכנון מוקדם ובחירת יעדים, דוהרות קדימה אל דרך המלך. כדי להבטיח שקטר הצמיחה של המשק הישראלי ימשיך לדהור בגאון, אנו חייבים להשקיע בתכנון לטווח ארוך".