שמעון שריד ישמש כמנכ״ל SpaceIL

תא״ל במיל׳ שריד ייכנס לתפקיד במרץ 2020 ויוביל את תכנית ״בראשית 2״ במטרה לקדם בניית חללית ישראלית בלתי-מאוישת נוספת. בשנים האחרונות כיהן כמנכ״ל חוץ הקץ מקבוצת אלביט מערכות


12:12 ,05.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

שבועיים לאחר שהודיעה SpaceIL על מענק של מיליון דולר מקרן משפחת בלווטניק, מודיע היום הוועד המנהל של עמותת SpaceIL על מינוי מנכ״ל חדש, תא״ל (מיל׳) שמעון שריד. שריד יהיה אמון על הובלת העמותה ובמסגרת זאת התנעת תכנית החלל ״בראשית 2״, במטרה לקדם בניית חללית ישראלית בלתי-מאוישת נוספת - משימה המשלבת אתגרים בתחומי הטכנולוגיה יחד עם יצירת השראה חינוכית-טכנולוגית לבני נוער.

 

שריד, שיכנס לתפקיד ב-1 במרץ 2020, הינו בעל ניסיון הנדסי, פיקודי וניהולי רב שנים. הוא כיהן בשורה של תפקידי פיתוח, פיקוד וניהול בחיל האוויר במשך 28 שנים, ואף זכה בפרס ביטחון ישראל על תרומתו בפיתוח מערכת פורצת דרך. בתפקידו האחרון שימש כראש להק ציוד בחיל האוויר (רלצ״ד). ב-15 השנים האחרונות כיהן שריד כמנכ״ל חברת חץ הכסף מקבוצת אלביט מערכות, וכן בתפקידים שונים כסמנכ״ל בחטיבת המל״טים של אלביט, במסגרת זאת היה היזם והמפתח של מערכת הרמס 900, ואף עסק בפיתוח הדורות הבאים של מערכות מטוסים ללא טייס בחברת אלביט. שריד בעל תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל מהטכניון ותואר שני במדעי הניהול במסלול המשולב של אוניברסיטת בוסטון ואוניברסיטת בן גוריון.

 

שריד ייכנס לתפקיד המנכ״ל לאחר שבעת האחרונה שימש אורן אלקסלסי, סמנכ״ל הכספים של SpaceIL, כממלא מקום.

 

שמעון שריד מסר: ״אני נרגש לקחת חלק במיזם טכנולוגי ייחודי בעל חשיבות לאומית, אשר מטרתו העיקרית הינה להעצים את ההשראה לבנות ובני הנוער בישראל, ובכך להמשיך לפתח ולשמר בארץ מובילות טכנולוגית ברמה העולמית״.