שנת 2005 היתה שנת שיא של השקעות זרות

רחל רועי מנהלת המטה לקידום השקעות בתמ"ת: שנת 2005 הסתיימה עם שיא של השקעות זרות ישירות בסך של כ – 6 מיליארד דולר מתוך 9.7 מיליארד השקעות של תושבי חוץ בארץ; אולמרט יפגש עם מנכ"ל בריטיש טלקום ועם נשיא התאחדות התעשיינים ההולנדי


00:00 ,12.01.2006 מאת: מערכת פורט2פורט

רחל רועי מנהלת המטה לקידום השקעות בתמ"ת:  שנת 2005 הסתיימה עם שיא של השקעות זרות ישירות בסך של כ – 6 מיליארד דולר מתוך 9.7 מיליארד השקעות של תושבי חוץ בארץ; אולמרט יפגש עם מנכ"ל בריטיש טלקום ועם נשיא התאחדות התעשיינים ההולנדי
 
מ"מ רוה"מ ושר האוצר והתמ"ת, אהוד אולמרט, ייפגש  ביום ראשון הקרוב עם מנכ"ל בריטיש טלקום, מר בן וורוואין, ונשיא התאחדות התעשיינים ההולנדי, מר יאן קמינחה, המגיעים כאורחי המטה לקידום השקעות והמינהל לסחר חוץ במשרד התמ"ת. כן ייפגשו עם בכירי המשק ועם ראשי תעשיית התקשורת.
 
יצויין כי מטרת הביקור היא לימוד ההזדמנויות העסקיות בישראל עבור התעשייה ההולנדית בכלל ועבור BT  בפרט. וורוואין וקמינחה ציינו לקראת ביקורם כי הם מכירים בייחודה של הטכנולוגיה הישראלית ומאמינים כי לטכנולוגיה יהיה תפקיד מכריע במשיכת השקעות חדשות לישראל.
 
מ"מ רוה"מ, שר האוצר והתמ"ת, אהוד אולמרט מציין כי הוא רואה חשיבות גבוהה בקיום הפגישה דווקא בימים אלה, מכיוון שהדבר מאותת על האמון שרוכשים משקיעים זרים לכלכלה הישראלית, ליציבותה ולסיכוי להמשך צמיחה מהירה גם בשנים הקרובות. אולמרט הוסיף עוד כי ישראל והולנד מקיימות קשרים פוליטיים וכלכליים אמיצים במשך עשרות שנים וכי הוא משוכנע כי הביקור יסייע להעמקת מערכת היחסים. "אני רואה חשיבות גבוהה בקיום הפגישה דווקא בימים אלה, מכיוון שהדבר מאותת על האמון שרוכשים משקיעים זרים לכלכלה הישראלית, ליציבותה ולסיכוי להמשך צמיחה מהירה גם בשנים הקרובות".
 
רחל רועי מנהלת המטה לקידום השקעות בתמ"ת, מציינת כי  שנת 2005 הסתיימה עם שיא של השקעות זרות ישירות בסך כ – 6 מיליארד דולר מתוך 9.7 מיליארד השקעות של תושבי חוץ בארץ. אנו ממשיכים לראות עניין גובר בקרב חברות רב לאומיות ומשקיעים זרים בהשקעה בישראל בכוונה לעמוד בחזית הפיתוחים הטכנולוגים. מאירופה בלבד אנו צפויים לארח עשרות חברות לבחינת  השקעות בישראל, אמרה רועי.