חברות מאבו דאבי ירכשו את Envirotainer

חברות Mubadala ו-EQT ירכשו את ספקית פתרונות ההובלה האווירית עבור תעשיית הפארמה. העסקה נועדה להאיץ את התרחבותה של Envirotainer באזור אסיה-פסיפיק תוך מינוף הנכסים של EQT והרשת העולמית של Mubadala


11:30 ,08.06.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת ההשקעות Mubadala של ממשלת אבו דאבי ו-EQT Private Equity חשפו אתמול את כוונתן לרכוש את ספקית פתרונות שרשרת אספקת התרופות העולמית Envirotainer כדי להאיץ עוד יותר את התרחבותה באזור אסיה-פסיפיק.

 

בעוד שהפרטים הפיננסיים של העיסקה לא פורסמו, שווי השוק של Envirotainer עומד על 2.99 מיליארד דולר.

 

קמילה לנגוויל, ראש מחלקת מדעי החיים של מובאדלה, אמר כי ״Envirotainer ממלאת תפקיד קריטי למשימה במערכת האקולוגית של שירותי הבריאות על ידי אבטחת אספקה ​​בטוחה ואמינה של תרופות מחברות הפארמה לבתי חולים, מרפאות ובסופו של דבר לחולים״. היא הוסיפה כי לחברה יש אמונה חזקה במסלול הצמיחה של Envirotainer.

 

לנגוויל הדגישה עוד כי Mubadala תעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הנהלת החברה ושותפיה ב-EQT כדי להבטיח את ״הצלחתה לטווח ארוך״.

 

נציין כי חברת Envirotainer שמשרדיה הראשיים נמצאים בשטוקהולם, מתכננת, מייצרת ומספקת מכולות מבוקרות טמפרטורה לטובת הובלה אווירית של מוצרים פרמצבטיים. החברה פונה לקהל לקוחות רחב של כמעט 600 לקוחות ברחבי העולם עם צי כולל של 6,700 מכולות.

 

עלי פרחאני, שותף לצוות הייעוץ של EQT Private Equity, אמר כי ״חברת Envirotainer היא המובילה הגלובלית הברורה, עם יתרונות בקנה מידה משמעותיים, תפעול מעולה וביצועים מובילים בתעשייה״. פרחאני הדגיש כי ״לחברה יש מטרה ברורה והיא לאפשר גישה לתרופות מצילות חיים והיא מציעה פתרונות לשימוש חוזר עם פחות פליטות בהשוואה לפתרונות מסורתיים״.