40 שנה לאשדוד בונדד

אשדוד בונדד חותמת 40 שנים של לוגיסטיקה ישראלית בארוע מרשים בהשתתפות מאות אורחים. רועי שלזינגר, מנכ"ל החברה ודור שני לעסק המשפחתי: אנחנו קודם כל עושים עסקים עם אנשים וההישג הוא שהצלחנו לכנס סביבנו הרבה מאד אנשים טובים


00:00 ,13.12.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

אשדוד בונדד חותמת 40 שנות פעילות עסקית. בארוע רב משתתפים שנערך בגני התערוכה בתל אביב ציינה הקבוצה ארבעה עשורים לפעילותה, בהשתתפות מאות רבות של אורחים ביניהם יבואנים ותעשיינים גדולים, מנהלי חברות ספנות, תעופה ושילוח בינלאומי ועובדי החברה.

הקבוצה, אשר נבנתה בעשר אצבעותיו של המייסד שמואל שלזינגר, ומנוהלת על ידי בנו רועי, מפעילה כיום מסוף מטענים ימי באשדוד ומסוף אווירי בנתב"ג. לרשותה עומדים מחסני ערובה ומחסנים חופשיים, תוך התמחות בניהול מרכזים לוגיסטיים, ניהול מערכי תובלה והפצה וניהול שירותי ערך מוסף וטיפול במוצר.

מייסד החברה, שמואל שלזינגר, שהגיע לישראל כפליט שואה בן 10 בשנת 1948 והקים מחסן מטענים בעורף נמל אשדוד בשנת 1971 שלימים התפתח לקבוצת אשדוד בונדד, היה נרגש. הוא תיאר בפני האורחים הרבים כיצד נלקח ממיטתו על ידי קלגסי הגסטפו בהיותו רק בן 4, אך בנחישות ואמונה עצמית הוא עלה לישראל והקים מפעל חיים. "זכיתי. עברתי תלאות רבות והגעתי לארץ בתולה - חלום של 2000 שנה וזכיתי לקחת חלק בבניתה. והכל בחייו של אדם אחד". עוד הוסיף ואמר: "אשדוד בונדד חברה שצועדת קדימה בתקופה מעניינת. בני מנהל ומקדם אותה לתפארת. תודה לכם".

רועי שלזינגר, מנכ"ל הקבוצה בחר להדגיש את הקשר האנושי כגורם המרכזי להצלחת הקבוצה. "יש נטיה לחשוב שההצלחה היא תמונת הבזק. אבל עברנו ביחד איתכם כברת דרך. יש עליות ומורדות ולעיתים קצת מעונן ובעיתות כאלה אנו מנהלי החברות והתעשיינים בישראל נמדדים. הנחישות להוביל חברה בישראל היא דבר לא פשוט ואנו כארגון נתקלנו בכל מיני סיטואציות. כך למשל, ב- 2006 נכנסו למסוף האוירי בנתב"ג ונלחמנו במונופול והיום, במבט לאחור, אנו מרגישים טוב עם הנחישות שלנו.

הוא הוסיף: "לוגיסטיקה היא מקצוע מורכב ואנו מחוייבים ללקוחותינו מסביב לשעון. הכל משתלב עם הטכנולוגיה שישמנו ואנו משקיעים הרבה בתחום הזה. אבל, הכל מתגמד אל מול מה שהצלחנו לטפח ולשמור לאורך כל השנים – האנשים. אנו לא מסתכלים על עסקים בתור מותגים. זה לא משהו טכנוקרטי. אנחנו קודם כל עושים עסקים עם אנשים וההישג הוא שהצלחנו לכנס סביבנו הרבה מאד אנשים טובים. כשחברה משפחתית שצומחת, לבנה אחרי לבנה, וחוגגת 40 שנה – מערכת היחסים שלנו איתכם מחזקת אותנו לקראת המטרה להיות החברה המובילה בתחומה. תודה לכם".

את הארוע המרשים חתם הסטנדפיסט אדיר מילר.