אלעד גולדנברג: אמזון מתכוננת לכניסה לישראל

גולדנברג, אשר משמש כמנהל המקצועי של המושב ״לוגיסטיקה בעידן ה-eCommerce״ בכנס PORT2PORT, מעריך כי אמזון מבצעת עכשיו צעדים מוקדמים על מנת לבדוק האם היא מעוניינת לבצע כניסה לפעילות מלאה בישראל


11:29 ,07.05.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

אלעד גולדנברג, יועץ אסטרטגי ומומחה לאי-קומרס, מקים הפעילות העסקית של ebay ישראל, התראיין לאחרונה לחדשות ערוץ 2 בנוגע לכניסתה של אמזון לישראל. גולדנברג העריך כי ״אמזון ירתה את יריית הפתיחה שלה לקראת מהלך גדול בהרבה של כניסה ככל הנראה לישראל״.

 

לדברי גולדנברג, אשר משמש כמנהל המקצועי של המושב ״לוגיסטיקה בעידן ה-eCommerce״ בכנס PORT2PORT, אמזון מאפשרת כעת לראשונה לסוחרים ישראלים לפגוש קונים ישראלים על הפלטפורמה שלה, - צעד שעשתה בעבר במדינות אחרות בעולם כמו בטורקיה, למשל. לדבריו, אמזון החלה את הפעילות שלה בטורקיה בספטמבר האחרון אך שלושה חודשים קודם לכן היא עשתה בדיוק את אותו המהלך שהיא ביצעה מול המוכרים הישראלים.  

 

גולדנברג העריך כי אמזון מבצעת עכשיו צעדים מוקדמים על מנת לבדוק האם היא מעוניינת לבצע כניסה לפעילות מלאה בישראל, קרי פעילות של מחסנים לוגיסטיים, שירות לקוחות בעברית, ולבסוף, כמובן, אתר בשפה העברית. ״אתר בעברית זה משהו שהישראלים מייחלים לו מאד, וכמובן, לקבל את המוצרים בדיוק כמו בארה״ב ובזמן מאוד קצר הביתה״.

 

לדברי גולדנברג, ההתלבטות של הלקוחות הישראלים בעת הקנייה באתרים בחו״ל נובעת בעיקר בשל נושאים כגון זמן ההגעה של המוצר, אחריות המוצר, שפה באתר הרכישה, והם תמיד יהיו מעוניינים לדבר עם מוכר מקומי.

 

גולדנברג גם התייחס לנושא הפטור ממע״מ של 75 דולר וציין כי ״הפטור מייצג רק חלק מהקניות בישראל. כבר תקופה ארוכה אנחנו רואים שישראלים גם יודעים לשלם מיסים ולשלם על משלוח וגם לרכוש מוצרים במחיר שעולה על 75 דולר״.

 

לפרטים אודות מושב ״לוגיסטיקה בעידן ה-eCommerce ולהרשמה למושב לחצו כאן.