אפליקציית התשלומים של עליבאבא תעניק שירותים אירופה

פלטפורמת התשלומים האלקטרונית Alipay קיבלה רישיון תשלום אלקטרוני בלוקסמבורג ותוכל מעתה להציע את שירותי התשלומים שלה ברחבי האיחוד האירופי כמו גם לחבר משתמשים מסין עם חנויות מקוונות באיחוד האירופי


14:15 ,21.01.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת הפינטק בבעלות חברת עליבאבא (Alibaba), Alipay, קיבלה לאחרונה רישיון לתשלום  אלקטרוני בלוקסמבורג. בעזרת רישיון זה, אפליקציית Alipay תוכל לתת שירותים לשוק האירופאי.

 

חברת התשלומים האסייתית הינה כבר בעלת נוכחות רשמית בלונדון, אך כעת כאמור היא יכולה לתת שירותים ללקוחות ברחבי אירופה.

 

השקת הגוף בעל הרישיון בלוקסמבורג, אשר קיבל את השם Alipay (Europe) Limited SA הוכרז באופן רשמי על ידי פייר גראמנג׳ה, שר הכלכלה של לוקסמבורג, בהונג קונג. הרישיון שהונפק מאפשר לחברה להציע את שירותי התשלומים שלה ברחבי האיחוד האירופי.

 

כמו כן, בעזרת הרישיון אפליקציית התשלומים Alipay יכולה לחבר משתמשים מסין עם חנויות מקוונות באיחוד האירופי.

 

שר הכלכלה של לוקסמבורג ציין כי ״הנוכחות של Alipay הינה תוספת מבורכת לסביבה הפיננסית של לוקסמבורג והיא תמצב עוד יותר את מעמדה כמרכז אירופאי עבור תעשיית הפינ-טק והאי-קומרס. הדבר יחזק את הקשרים בין אירופה וסין״.

 

נציין כי בתעשיית פלטפורמות התשלומים המקוונות חברת Alipay נחשבת למובילת שוק בסין. חנויות מקוונות רבות, וגם חנויות רגילות משתמשות בשירותים הפיננסיים של החברה אשר נמצאת בבעלות Alibaba. צרכנים משתמשים בשירות כארנק דיגיטלי, אבל הם גם משתמשים בה על מנת להזמין חדרים במלון, לשלם עבור מונית, לרכוש כרטיסי קולנוע, לשלם את החשבונות, לקבוע תור לרופא ועוד.