יונתן איבגי במושב אי-קומרס: חשיבות הולכת וגדלה ל-M-COMMERCE

איבגי חשף כי הנתונים מלמדים על עלייה חדה ברכישות דרך הסמארטפון Mobile Commerce לעומת המחשב הביתי. אלעד גולדנברג: קונספט עסקי טוב חייב להיות ממוקד ולשלב פתרון לוגיסטי חכם


14:10 ,26.06.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

המושב ״לוגיסטיקה בעידן האי-קומרס״ משך אליו כ-300 איש ששמעו את הרצאת הפתיחה של יונתן איבגי, סמנכ״ל המכירות והשיווק של DHL express, שגם הינחה את המושב.

 

איבגי הדהים את הנוכחים עם נתונים על צמיחה אדירה בתחום האי-קומרס לאורך העשור האחרון וציין כי הקריירה שלו בחברת DHL Express נסקה בצמוד לעלייה האדירה בכמויות הסחר האלקטרוני בישראל. לדבריו, חברת DHL שחררה במהלך 2017 ארבעה מכשירי לופר בהם משתמשת הזמרת נטע שייצגה את ישראל באירוויזיון בשנה שעברה. אולם ימים ספורים לאחר שהשיר Toy עלה לאוויר כמות הלופרים המוזמנים עלתה ל-400 לופרים בחודש ומאז ואז היום החברה שחררה בישראל כ-20 אלף מכשירי לופר.

 

איבגי חשף כי הנתונים מלמדים על עלייה חדה ברכישות דרך הסמארטפון לעומת המחשב הביתי, וכי שווי הקנייה הממוצע דרך הסמארטפון הוא כ-80 דולר – סכום גבוה משמעותית מהממוצע במחשב הביתי.

 

אחריו עלה לבמה אלעד גולדנברג, יועץ עסקי בתחום האי-קומרס וממקימי פעילות eBay בישראל, והצליח לסחוט מהקהל קריאות ״ואוו״ לאור הנתונים שחשף. גולדנברג הציג לנוכחים את האתגר: כיצד יוצרים קונספט עסקי מנצח המשלב איקומרס ופתרון לוגיסטי חכם. גולדנברג הזכיר לנוכחים את חשיבותו של המותג, השירות והאריזה בה נארז השירות – הן מבחינת הקונספט והן מבחינה פיזית.

 

רוזה קופלר, סוחרת בתחום האי-קומרס בזירות מסחר כמו אמזון ו-eBay, סיפרה לנוכחים כיצד גילתה כי היא יכולה למכור באיביי פריטים רגילים כמו גם פריטים חריגים והדגישה את חשיבות הצד הלוגיסטי בהגדלת הרווחיות של פעילותה.

 

המושב כלל גם פאנל בהשתתפות הגר ואליאנו פרייס, מנכ״לית לדינגו, רועי שלזינגר, מנכ״ל אשדוד בונדד, איתן ורמן, מנכ״ל חברת eCargo, גל בן עמי מחברת eBay ורפי ביניא מחברת DSV שהדגיש את האנומליה, לדבריו, שקיימת בישראל אשר החל בייבוא מחו״ל ורק לאחר מכן החל לרכוש מוצרים ישראליים אונליין.

 

טל זייברט מחברת SAP הירצה על חשיבות הלוגיסטיקה לתחום האי-קומרס בדגש על מערכות מחשוב תומכות ואילו אבי סיגל, מנהל מחלקת הנדסה ואוטומציה, סיפר על אוטומציה בתחום משלוחי המזון וחשף הדמייה מרתקת של מרלו״ג המזון המתקדם של שופרסל שנבנה בימים אלה במודיעין ואשר יהיה מן המתקדמים בעולם.