גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 16.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

קמעונאים בבריטניה: עלויות החזרות הבגדים כ-800 מיליון ליש״ט בשנה

על פי סקר שנערך בהשתתפות כ-2,000 צרכנים 13% מהם הודו כי הם רוכשים פריט לבוש על מנת ללבוש אותו פעם אחת בלבד ולאחר מכן להחזיר אותו ולקבל עליו החזר מלא. 62% מהקמעונאים הגדירו את תופעת החזרת הבגדים כבעלת ״השפעה משמעותית״ על העלויות
20.01.19 / 14:06
קונים, מצטלמים, מחזירים.
20.01.19
קונים, מצטלמים, מחזירים.

על פי הערכות, החזרות בגדים בבריטניה בלבד עולות לחניות הבגדים למעלה מ-800 מיליון ליש״ט בשנה. על פי סקר שערכה חברת Rebound ובו השתתפו כ-2,000 צרכנים 13% מהם הודו כי הם רוכשים פריט לבוש על מנת ללבוש אותו פעם אחת בלבד ולאחר מכן להחזיר אותו ולקבל עליו החזר מלא.

 

הביטוי אשר נטבע בבריטניה כמתאר את התופעה נקרא Wardrobing מהמילה ״מלתחה״, והוא מאפיין בעיקר צרכנים צעירים בגילאים צעירים שנוהגים ללבוש את הבגדים שקנו אונליין, להצטלם איתם, ולהעלות תמונה של ״המראה החדש״ לרשתות החברתיות.

 

על פי חברת Rebound מספר חברות החלו לחקות את אמזון ו׳לסמן׳ לקוחות שנמצאו כ״מחזירים סדרתיים״. עוד טוענת החברה כי בסקר שערכה בקרב קמעונאי בגדים, כ-62% מהם הגדירו את תופעת החזרת הבגדים כבעלת השפעה ״משמעותית״ על עלויותיהם, בעוד 23% מהם טענו כי מדובר בתופעה בעלת השפעה ״משמעותית ביותר״ על עלויותיהם.

 

לטענת מנהלת חדשנות המידע בחברת Rebound, ויקי ברוק, מדיניות שנובעת מניהול נתונים נכון עשויה להיות הפתרון הטוב ביותר עבור הקמעונאים. ״זה מפתה, אבל הגישה להחרים קונים שמחזירים בגדים מתעלמת מהערך שהלקוח יכול להביא לחנות כקונה במשך כל ימי חייו. אסטרטגיית החזרות יעילה דורשת גישה בעלת ניואנסים ומונחית על ידי מידע שתסמן את הלקוחות שרוכשים ומחזירים אבל גם תדע מי מהם שומר אצלו יותר בגדים  מאשר מחזיר״.

 

חברת המחקר World Business Research מציינת כי תופעת ההחזרות הינה מכשול רציני עבור קמעונאים ברחבי העולם, כאשר כמות ההחזרות מגיעה לכ-30% מכלל סוגי הסחורות. יחד עם זאת, ענף האופנה נחשב לפגיע ביותר כאשר 50% מכלל הרכישות מוחזרות לחנויות, ובארה״ב בלבד מגיע שווי הסחורה המוחזרת ל-260 מיליארד דולר.

 

יתר על כן, פדרציית הקמעונאות הארצית בארה״ב טוענת כי 95% מכלל הפריטים שמוחזרים לחנות אינם נמכרים שוב, והתוצאה היא ששליש מכלל הפריטים המוחזרים מסיים את חייו באשפה.

 

מנהל התפעול של חנות המרקטפלייס Mercado Libre, חנות האי-קומרס הגדולה ביותר  באמריקה הלטינית, מציין כי ״הטכנולוגיה יכולה לשפר את נושא ההחזרות. זה קורה הרבה בגלל שבגדים נתפרים לפי מידות סטנדרטיות ולא תמיד יש התאמה למידות הלקוח. יש בוודאי גם דרכים אחרות שחברות הלוגיסטיקה יכולות לסייע בהן״.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×