דואר ישראל: ערב חג הפסח יגיעו לישראל כ-10.8 מיליון חבילות

על פי תחזיות חברת דואר ישראל, צפויות להגיע בתקופה זו מחו״ל חבילות במשקל כולל של כ-2,500 טון, גידול של 16% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. דני גולדשטיין, מנכ״ל דואר ישראל: גם בארץ רואים מגמה של הזמנת פריטים כבדים וגדולים יותר


08:36 ,07.04.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

בגדים, נעליים ובגדי ים הם המוצרים המבוקשים לקראת חג הפסח, וגם כלי בית ושמיכות מעבר, כך מדווחים בחברת דואר ישראל. לפי ההערכות בדואר ישראל בחודשיים שלפני פסח, במרץ-אפריל, יגיעו לישראל כ-10.8 מיליון חבילות, גידול קל של 4.8% מול שנה קודמת, אז הגיעו כ-10.3 מיליון חבילות.

 

הגידול המשמעותי לקראת חג הפסח הוא במשקל, כאשר על פי התחזיות בדואר ישראל, צפויות להגיע בתקופה זו מחו״ל חבילות במשקל כולל של כ-2,500 טון, גידול של 16% מול שנה קודמת. לשם השוואה בחודשים מרץ-אפריל 2018 הוזמנו חבילות במשקל כולל של כ-2,160 טון. מתחילת מרץ הגיעו חבילות במשקלים חסרי תקדים למרכז הסחר המקוון של דואר ישראל ובשני סופי השבוע האחרונים נחתו מעל 150 טון בכל סוף שבוע מול כ-80 טון בסוף שבוע בשנה קודמת.

 

דני גולדשטיין, מנכ״ל דואר ישראל אמר: ״לקראת חג הפסח אנו רואים בארץ המשך מגמה שהינה כלל עולמית של הזמנת פריטים כבדים וגדולים יותר פיזית. הציבור אינו חושש מקניות ברשת, ולאחר שהתנסה בהזמנת מוצרים קטנים הוא נותן הזדמנות גם לפריטים גדולים״

 

לדבריו, שנת 2018 היתה שנת שיא בסחר המקוון בישראל, כאשר היקפי החבילות הכפילו עצמם בתוך 4 שנים, ל-65 מיליון חבילות ב-2018 מול 32 מיליון חבילות ב-2014. 

 

״התחרות על לב הלקוח מגיעה לשיאה בישראל בתקופת החגים, כאשר פסח הוא אחד החגים המשמעותיים לקניות״, אומר גולדשטיין. לדבריו, ״מגמה נוספת שאנו רואים גם בארץ, היא ריבוי ערוצי השיווק העומדים בפני הלקוח, המאפשרים לו לבחור את דרכי הקנייה המתאימות לו ולשלב בין העולם הפיזי לעולם הדיגיטלי. לקראת חג הפסח נראה תופעה זו מתרחבת כאשר לקוחות יגיעו לחנויות לפני החג, ויבחרו את המוצרים שהם מעוניינים לרכוש, או יכנסו לרשתות שמציעות מכירה און ליין, כאשר חלקם ירכוש און ליין את המוצרים וחלקם יחזור לחנות הפיזית ויבצע את הקנייה. חנויות רבות מקדמות כבר כעת  הצעות לפסח בחנויות האונליין שלהן, על מנת להוריד עומסים מהחנויות בימים הסמוכים לחג, ואף מציעות שליח עד הבית להשלמת חוויית הקנייה״.