חברת DHL אקספרס: מרכז מיון חדש ללא פליטות בגרמניה

המרכז, שעלות בנייתו הגיעה ל-123 מיליון יורו, משתרע על שטח של 15,000 מ״ר ומציג טכנולוגיות חדישות וידידותיות לסביבה המאפשרות לו לפעול מבלי לייצר פליטות. משאבת חום, מיכל קירור עם מי קרח ופאנלים סולאריים


12:53 ,24.11.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת DHL EXPRESS השיקה את אסטרטגיית 2025 שלה - יוזמה המתמקדת במאמצי הדיגיטציה והקיימות של החברה להניע ולתמוך בשוק המסחר האלקטרוני. כחלק מהאסטרטגיה אירחה DHL אקספרס את הפתיחה הרשמית של מרכז הלוגיסטיקה החדש והנטול פליטות שלה בשדה התעופה קלן-בון בגרמניה.

 

מרכז המיון החדש, שעלותו הגיעה ל-123 מיליון יורו ותקופת בנייתו ארכה כשנתייים, משתרע על שטח של 15,000 מ״ר ומציג טכנולוגיות חדישות וידידותיות לסביבה המאפשרות לו לפעול מבלי לייצר פליטות. כך למשל, על מנת לקרר את המרכז בחודשי הקיץ ייעשה שימוש במיכל בקוטר של 18.5 מטר ואשר משתמש ב-1.3 מיליון ליטר של מים קפואים ביחד עם צינורות באורך של 18 ק״מ. משאבת חום משתמשת באנרגיה המופצת, כאשר הקרח שנמס בחזרה למים כדי לשמור על הבניין חם במהלך החורף. מרכז המיון יעשה שימוש גם בלוחות סולאריים על הגג.

 

עם מערכת מיון אוטומטית שיכולה למיין עד 20,000 חבילות בשעה, למעלה מ-2.5 ק״מ של חגורות שינוע וסורק אקס-ריי שמנפיק תמונות בתלת מימד למטרות ביטחוניות ולשם חישוב באילו מעליות יש להשתמש עבור מטענים מסוימים, המרכז הלוגיסטי מצויד היטב להתמודדות עם שוק האי-קומרס הצומח.

 

ג׳ון פירסון, מנכ״ל DHL אקספרס, ציין כי ״המטרה העיקרית כאן היא להגדיל את כושר התובלה והאספקה ​​שלנו למשלוחים הרגישים בזמן כדי לענות על הביקוש ההולך וגובר של הלקוחות בתחום המסחר האלקטרוני. במקביל, אנו משתפרים ללא הרף ביעילות התהליך״.

 

טראוויס קוב, סמנכ״ל תפעול של הרשת הגלובלית, DHL אקספרס, הוסיף: ״בשנה הבאה נפעיל שישה מטוסים חדשים לגמרי מההזמנה שביצענו בחברת בואינג. באמצעות מודרניזציה של הצי האווירי שלנו אנו יכולים להגדיל את מספר החיבורים הבין יבשתיים שלנו ולעשות זאת עם פליטת פחמן מופחתת וצריכת דלק מופחתת״.