חברת DHL השיקה משלוחי רחפנים בסין

החברה חתמה על שותפות אסטרטגית עם חברת Ehang במטרה להציע פתרון בתחום המייל האחרון באזורים אורבניים בסין באמצעות שימוש ברחפנים חכמים החוסכים כ-80% מהוצאות המשלוחים ואף מקצרים את זמן המשלוח בכחמישית


13:43 ,03.06.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת DHL Express, אחת מהחברות הבולטות בעולם למשלוחי אקספרס גלובליים, ביחד עם חברת Ehang, אחת מהחברות הבולטות בעולם בתחום רחפנים חכמים, חתמו על שותפות אסטרטגית בסין על מנת להשיק פתרון בתחום המייל האחרון באזורים אורבניים בסין באמצעות פתרון חכם ואוטומטי לחלוטין למשלוחים באמצעות רחפנים.

 

טקס ההשקה של השת״פ נערך באמצע חודש מאי במרכז השליטה של חברת Ehang בעיר גוואנז׳ו בנוכחות בכירים משתי החברות. בעקבות הפרוייקט מצפות שתי החברות כי משלוחים חכמים באמצעות רחפנים יהפכו לפתרון לוגיסטי באזורים נוספים.

 

השימוש ברחפן המתקדם, מסדרת Falcon החדשה והמתקדמת ביותר, מתגבר על קשיים רגילים כגון תנאי דרך מורכבים ופקקי התנועה האופיינים לאזורים עירוניים. השימוש ברחפן מצמצם את זמן המשלוח בכיוון אחד מ-40 דקות לשמונה דקות בלבד וחוסך כ-80% מההוצאות פר משלוח הודות לשימוש מופחת באנרגיה וטביעת פחמן נמוכה בהשוואה לתחבורה בכביש.

 

 

 

בטקס ההשקה נעשה שימוש בנתיב אווירי חדש, אשר נבנה במיוחד עבור לקוח של DHL, והוא כיסה מרחק של כ-8 ק״מ בין הלקוח לבין מרכז השירות של DHL.

 

הרחפן מסדרת Falcon מצויד בשמונה מדחפים על ארבע זרועות וממריא ונוחת באופן אנכי. יש לו יכולות ניווט לווייני (GPS) מדויקות כמו גם זיהוי ויזואלי, וכן תכנון חכם של נתיבי טיסה. הטיסה אוטומטית לחלוטין ולרחפן יש חיבור רשת בזמן אמת.

 

הרחפנים שמסוגלים לשאת עד חמישה ק״ג מטען לטיסה ממריאים ונוחתים על גבי תאים חכמים שפותחו במיוחד לצורך טעינת ופריקת המטען בדרך אוטונומית. התאים החכמים מתחברים עם תהליכים אוטומטיים הכוללים סידור, סריקה ואחסון של דואר מהיר, ויהיו בעלי יכולות מתקדמות כגון זיהוי פנים וסריקת תעודות זהות.