בקרוב: שיחות לקראת הסכם שיאפשר לחברות תעופה נוספות לטוס בין ישראל ושוויץ

הסכם התעופה עם שוויץ הוא אחד ההסכמים הבודדים שנותרו במתכונת של מוביל יחיד נקוב מכל צד, למרות הגידול בתנועת הנוסעים בין שתי המדינות


00:00 ,31.03.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

הסכם התעופה עם שוויץ הוא אחד ההסכמים הבודדים שנותרו במתכונת של מוביל יחיד נקוב מכל צד, למרות הגידול בתנועת הנוסעים בין שתי המדינות
 
מנכ"ל משרד התחבורה, גדעון סיטרמן, הנחה היום את מנהל רשות התעופה האזרחית במשרדו אלוף (במיל') גיורא רום לפתוח בשיחות עם רשות התעופה השוויצרית במטרה לחתום על הסכם שיאפשר לחברות תעופה נוספות של ישראל ושוויץ להפעיל טיסות סדירות בין שתי המדינות.
 
לדברי סיטרמן, הסכם התעופה עם שוויץ הוא אחד ההסכמים הבודדים שנותרו במתכונת של מוביל יחיד נקוב מכל צד, למרות הגידול בתנועת הנוסעים בין שתי המדינות.
 
בהתאם למדיניותו של שר התחבורה והבטיחות בדרכים, שאול מופז נחתמו בשנה וחצי האחרונות בלבד עשרה הסכמי תעופה חדשים עם מדינות באירופה המאפשרים לחברות תעופה נוספות של ישראל להפעיל טיסות סדירות בין ישראל למדינות אלה. מדובר בין השאר בספרד, צרפת, בריטניה, בלגיה ואיטליה.
 
הסכם התעופה עם שוויץ מאפשר כיום לכל מדינה להפעיל מוביל נקוב אחד בלבד לכל צד. מכסת התדירויות השבועית עומדת כיום על 17 טיסות שבועיות לכל צד ואילו טיסות שכר מאושרות כיום מכל היעדים בשוויץ ללא כל הגבלת תדירויות.
 
סיטרמן ציין כי הליברליזציה בענף התעופה שמנהיג מופז ומתן אפשרות לחברות תעופה ישראליות וזרות להתחרות על כל קווי התעופה וממנה צפויה להביא לירידת מחירי הטיסה ולהגדלת החשיפה של ישראל כיעד תיירותי.
 
סיטרמן הוסיף כי משרד התחבורה ורשות התעופה האזרחית פועלים כיום במרץ למימוש המלצות הועדה הציבורית לסוגיית השמים הפתוחים. לדבריו בתוך פחות משנה יושם חלק משמעותי מהמלצות הועדה ובהם ביטול הבלעדיות של אל על בקווים הסדירים שהיתה צוואר בקבוק משמעותי בדרך לפתיחת השמים לתחרות.